AktualnościIII liga: Prestiżowy pojedynek rezerw

III liga: Prestiżowy pojedynek rezerw

Na trzy tygodnie przed szlagierowym meczem Jagiellonia – Legia w Lotto Ekstraklasie dojdzie do trzecioligowego pojedynku rezerw obu klubów. W sobotnie południe w Ząbkach prowadzeni przez Dariusza Bayera Żółto-Czerwoni nie będą faworytem.

Po porażce na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki rezerwy Jagiellonii spadły na jedenaste miejsce w tabeli. Żółto-Czerwoni mają na swoim koncie piętnaście punktów, czyli o dwanaście mniej od swojego sobotniego rywala. Legia II Warszawa jest bowiem wiceliderem ligowej tabeli ze stratą sześciu punktów do ŁKS Łódź i jednym meczem zaległym.

Niedzielne spotkanie z Lechią zostało przegrane przez drużynę Dariusza Bayera w sposób bardzo pechowy, bowiem w pierwszej części gry Żółto-Czerwoni mieli świetne okazje, aby otworzyć wynik meczu.

– W przekroju 90 minut na pewno nie byliśmy zespołem gorszym od Lechii. W pierwszej połowie to my byliśmy groźniejsi i mieliśmy swoje sytuacje. W końcówce, gdy graliśmy w osłabieniu, dostaliśmy bramkę „do szatni”. Potem wyszliśmy na drugą połowę i dostaliśmy bramkę „z szatni”. Było już 2:0 i Lechia mogła się nastawić tylko na grę z kontrataku. Graliśmy do końca, stwarzaliśmy swoje sytuacje i na pewno nie byliśmy zespołem gorszym. Takie porażki bolą najbardziej – mówił szkoleniowiec drugiego zespołu Jagi po tym pojedynku.

Składy obu drużyn na sobotni mecz w Ząbkach pozostają sporą niewiadomą. W lepszej sytuacji będzie trener gospodarzy Krzysztof Dębek, jako że może mu dojść większa grupa zawodników z pierwszej drużyny, która swój mecz ligowy z Koroną Kielce rozegra już w piątek. Nie jest to jednak pewne, jako że w tygodniu Legię czeka spotkanie Ligi Mistrzów z Realem Madryt i Jacek Magiera wcale nie musi chcieć oddelegować części swoich zawodników na pojedynek rezerw. W przypadku Żółto-Czerwonych pewne jest, że w Ząbkach wystąpią tylko ci, którzy nie zmieszczą się do meczowej osiemnastki na niedzielny mecz ligowy z Cracovią.

Początek sobotniego meczu 12. kolejki III ligi Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok zaplanowano na godzinę 12:00. O wyniku spotkania w Ząbkach będziemy na bieżąco informować na klubowym Twitterze – @Jagiellonia1920.