AktualnościU-19: Polska – Słowacja 0:1. Grali Klimala i Polkowski

U-19: Polska – Słowacja 0:1. Grali Klimala i Polkowski

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała ze Słowacją 0:1 w meczu towarzyskim rozegranym na zgrupowaniu w Hiszpanii. W tym meczu wystąpiło dwóch zawodników Jagiellonii – Patryk Klimala i Dawid Polkowski.

Klimala wyszedł w podstawowym składzie drużyny Rafała Janasa i był to jego debiut w narodowych barwach. Napastnik Jagiellonii grał do 60. minuty, kiedy to został zastąpiony przez Konrada Handzlika. W 70. Minucie na boisku pojawił się drugi piłkarz Jagi, Dawid Polkowski, który zmienił Kamila Wojtkowskiego. Trzeci z Żółto-Czerwonych, Hubert Gostomski, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Młodzi Polacy jedynego gola stracili w 64. minucie gry, a cztery minuty później musieli sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kamila Jóźwiaka. Kolejny mecz towarzyski w Hiszpanii Biało-Czerwoni rozegrają w niedzielę, a ich rywalem będzie Finlandia.

U-19: Polska – Słowacja 0:1 (0:0)

Polska: Brzozowski – Spychała (70’ Szymusik), Kowalski, Żyro, Hołownia – Listkowski (60’ Handzlik), Felsch (60’ Dziczek), Schikowski (70’ Milewski), Wojtkowski (70’ Polkowski), Jóźwiak – Klimala.