AktualnościProbierz: Nie dajmy się zwariować

Probierz: Nie dajmy się zwariować

– To będzie specyficzny mecz, ale nie dajmy się zwariować. Legia jest faworytem, ale to my chcemy udowodnić, że nasza pozycja w tabeli nie wzięła się z przypadku – powiedział przed spotkaniem z legionistami Michał Probierz.

W ostatnich dniach nasz zespół trenował w okrojonym składzie, ponieważ aż 11 piłkarzy przebywało na zgrupowaniach swoich reprezentacji. – Cieszy, że większość wystąpiła w swoich spotkaniach. W ostatnim meczu Frankowski miał udział w wygranej z Niemcami, chociaż nie wykorzystał doskonałej okazji. Grała również nasza młodzież, a w kadrze zadebiutował Góralski. Trzeba jednak wrócić do ligowej rzeczywistości. My w pełni koncentrujemy się na spotkaniu z Legią. Szkoda, że przy tak wielu absencjach musimy wrócić już w piątek. Rozumiemy jednak sytuację naszych rywali, którzy już za kilka dni zagrają w Dortmundzie – mówi szkoleniowiec Jagi.

Nikt nie musi przekonywać jak ważne jest to spotkanie dla naszych Kibiców. – To prawda, że mecze z Legią mają swój klimat, ale nie dajmy się zwariować. Oczywiście koncentracja będzie maksymalna, jednak to warszawiacy będą zdecydowanym faworytem. Mają dream team, kosmiczny jak na nasze warunki budżet. Z drugiej strony to my przystąpimy do tego spotkania jako lider i zechcemy udowodnić, że nasza pozycja nie jest dziełem przypadku. Bardzo liczę na pełny stadion, a kibice pomogą nam w odniesieniu wygranej – podkreśla Probierz.

Mecz z Legią może ustawić dalszą część zmagań ligowych. – Zgadza się, że nasza przewaga w przypadku wygranej wzrośnie, ale po 30 kolejkach i tak zmniejszy się o połowę – komentuje szkoleniowiec.

Trener odniósł się również do ostatnich wyników Legii. – Drużyna ta wygrała trzy z czterech ostatnich meczów, a niedawno zremisowała również z Realem Madryt. W tej sytuacji przychodzi mi do głowy cytat z książki Wengera, który powiedział „pokaż mi swój budżet, a ja Ci powiem o co możesz walczyć” – zwraca uwagę Probierz.

Czy wpływ na losy piątkowej potyczki może mieć fakt, że kilka dni później legioniści zagrają o „być albo nie być” w europejskich pucharach? – To pytanie należałoby zadać Jackowi Magierze – zakończył trener Michał Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00