AktualnościMagiera: Wygraliśmy zasłużenie

Magiera: Wygraliśmy zasłużenie

Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Jesteśmy zadowoleni z tego, że na boisku lidera tabeli strzelamy cztery gole. Wygrywamy w przekonujący sposób i z przebiegu całego spotkania zasłużenie – mówił po meczu z Jagiellonią Białystok, Jacek Magiera, trener Legii Warszawa.

– Z każdą upływającą minutą graliśmy coraz lepiej. Więcej utrzymywaliśmy się przy piłce. Stwarzaliśmy sobie coraz groźniejsze okazje po akcjach kombinacyjnych. Cieszymy się z wygranej. Przed nami kolejne wyzwania. Dziś duża radość, gdyż zawsze grając w Białymstoku natrafialiśmy na dobrze dysponowanego rywala. Cieszy mnie, że graliśmy dobrze w piłkę i wytrzymaliśmy tempo spotkania – tłumaczył trener stołecznej drużyny.

– Będziemy jeszcze analizować mecz z Jagiellonią w drodze powrotnej. Chcemy z tego meczu wyciągnąć jak najwięcej wniosków przed spotkaniem w Dortmundzie. To będzie zupełnie inny mecz. Mamy rachunki do wyrównania jeśli można tak powiedzieć. Naszym celem jest zagrać dobry mecz na tle tak silnego zespołu jakim jest Borussia. Na pewno będą zmiany w składzie. Piłkarze trenują po to, żeby w momencie otrzymania szansy być gotowi i to jest dobry ku temu moment. Jedziemy na trudny teren. Wnioski są takie, że jeśli chcemy grać co trzy dni, to trzeba byś tale na wysokim poziomie. Cieszymy się grą w lidze i podobnie chcemy zagrać w Dortmundzie – mówił trener Wojskowych.

– Jagiellonia niczym nas nie zaskoczyła. Naszym planem nie było jednak cofnięcie się w pierwszych minutach. To Jagiellonia nas do tego zmusiła, nie pozwalając nam grać i rozwinąć skrzydeł. W mecz wchodziliśmy powoli, nasza gra ulegała poprawie z każdą minutą. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia jest agresywna i groźna w grze z kontrataku. Uważaliśmy na to, żeby nie dać się zaskoczyć. Chcieliśmy dominować od początku, natomiast na boisku zdarzają się różne sytuacje. Dziś mogliśmy grać, jak zakładamy dopiero po kilkunastu minutach. Druga połowa przebiegała już jednak całkowicie pod nasze dyktando – przekonywał trener Jacek Magiera.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00