AktualnościIII liga: Dobry finisz zapewnił spokój. Podsumowanie rundy rezerw Jagi

III liga: Dobry finisz zapewnił spokój. Podsumowanie rundy rezerw Jagi

Sześć zwycięstw, siedem remisów i tylko cztery porażki w siedemnastu spotkaniach. Reforma rozgrywek III ligi okazała się być dla rezerw Jagiellonii straszna tylko na papierze. Oto podsumowanie piłkarskiej jesieni w wykonaniu drużyny Dariusza Bayera.

Od początku było jasne, że obecny sezon III ligi będzie dużo trudniejszy od dotychczasowych. Wszystko dlatego, że po zakończeniu rozgrywek 2015/16 doszło do połączenia grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej z łódzko-mazowiecką, co sprawiło, że miejsce najsłabszych zespołów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego wskoczyły najlepsze ekipy z łódzkiego i mazowieckiego.

Start rozgrywek był dla drużyny Dariusza Bayera niezwykle wymagający. W pierwszych dziewięciu kolejkach Żółto-Czerwoni odnieśli tylko dwa zwycięstwa, choć z drugiej strony ponieśli tylko trzy porażki. W końcówce rundy, wraz z poprawą sytuacji kadrowej w pierwszym zespole, trener Bayer mógł liczyć na większą liczbę doświadczonych zawodników, co pozwoliło na osiągnięcie kilku korzystnych rezultatów.

Ostatecznie, na koniec 2016 roku Jagiellonia II zajmuje w grupie pierwszej III ligi ósme miejsce z dorobkiem 25 punktów, mając o 10 punktów więcej niż drużyny ze strefy spadkowej. Dodatkowo, Jagiellończycy mogą się pochwalić tym, że wygrali prestiżowe spotkania z Legią II Warszawa i ŁKS 1926 Łomża, a także nie przegrali żadnego z dwóch meczów z drużynami z Łodzi – ŁKS i Widzewem.

– Ta runda układała nam się bardzo różnie – przyznał trener Dariusz Bayer. – Mieliśmy swoje wzloty i upadki, ale udało nam się zaliczyć bardzo fajną końcówkę. W ostatnich czterech spotkaniach zanotowaliśmy trzy zwycięstwa i remis, dzięki czemu punktowo nasza sytuacja wygląda dużo lepiej. Trzeba spokojnie usiąść i to wszystko przemyśleć. Na pewno poznawaliśmy tych przeciwników, bo przez reorganizację ligi połowa rywali była dla nas zagadką, a ich poziom był trochę wyższy. Jako rezerwy mamy swoją rolę do spełnienia, a to co mogliśmy zrealizować to zostało spełnione. Głównym naszym celem jest utrzymanie się w tej lidze, a w miarę możliwości zajęcie jak najwyższego miejsca.

Zdaniem opiekuna drugiego zespołu Żółto-Czerwonych dorobek punktowy jego drużyny jest satysfakcjonujący. – Z liczby punktów możemy być zadowoleni, choć oczywiście w niektórych meczach mogliśmy grać pewniej i osiągnąć lepszy wynik. W tej lidze nie ma już miejsca na jakieś głupoty i proste straty punktów, ale zdarzało nam się jesienią sprawiać niespodzianki, bo myślę, że za takie należy uznać nasze wygrane na Legii czy w Łowiczu – tłumaczył.

Mimo dziesięciopunktowej przewagi nad strefą spadkową szkoleniowiec rezerw Jagiellonii zachowuje spokój. – Wiosna też będzie bardzo ciężka. Wciąż mnóstwo meczów pozostało do rozegrania, a liga jest długa i wyrównana – podsumował Bayer.

Wyniki meczów Jagiellonii II w rundzie jesiennej sezonu 2016/17:

III liga:
Ruch Wysokie Mazowieckie – Jagiellonia II 1:1 (bramka dla Jagi: Polkowski)
Pelikan Łowicz – Jagiellonia II 1:2 (Łupiński x2)
Jagiellonia II – ŁKS Łódź 0:0
Huragan Morąg – Jagiellonia II 3:0
Jagiellonia II – MKS Ełk 2:0 (Górski x2)
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Jagiellonia II 6:0
Jagiellonia II – Sokół Ostróda 1:1 (Koncewicz)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Jagiellonia II 1:1 (Polkowski)
Jagiellonia II – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2
Motor Lubawa – Jagiellonia II 1:2 (Łupiński, Polkowski)
Jagiellonia II – Widzew Łódź 1:1 (Górski)
Concordia Elbląg – Jagiellonia II 1:1 (Sołowiej)
Jagiellonia II – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2
Legia II Warszawa – Jagiellonia II 0:2 (Górski x2)
Jagiellonia II – ŁKS 1926 Łomża 2:0 (Klimala, Łupiński)
Ursus Warszawa – Jagiellonia II 2:2 (Giełażyn, Górski)
Jagiellonia II – Huragan Wołomin 2:0 (Straus, Górski)

Bilans: 17 meczów, 6 zwycięstw, 7 remisów, 4 porażki, bramki: 19:22.
III liga: 8. miejsce w tabeli

Okręgowy Puchar Polski:
LZS Narewka – Jagiellonia II 0:4 (Falon x3, Tabor)

Strzelcy Jagiellonii II:

Maciej Górski – 7 goli
Emil Łupiński – 4
Dawid Polkowski, Kacper Falon – 3
Patryk Koncewicz, Łukasz Sołowiej, Patryk Klimala, Bartosz Giełażyn, Jonatan Straus, Jakub Tabor – 1

Wystąpili w rundzie jesiennej III ligi i okręgowym Pucharze Polski (39 zawodników, kolejność alfabetyczna):

Bramkarze: Hubert Gostomski, Krzysztof Karpieszuk, Robert Nowacki, Damian Węglarz.

Obrońcy: Łukasz Burliga, Michał Koźlik, Paweł Olszewski, Kamil Pajnowski, Marcin Pigiel, Adam Radecki, Łukasz Sołowiej, Jonatan Straus, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Adam Waszkiewicz, Kacper Zakrzewski, Łukasz Zińczuk.

Pomocnicy: Dmytro Chomczenowski, Kacper Falon, Emil Gajko, Damian Grabowski, Jacek Góralski, Emil Łupiński, Paweł Kaczmarczyk, Patryk Kaczyński, Jakub Kołodziejczyk, Patryk Koncewicz, Mateusz Kondraciuk, Karol Mackiewicz, Przemysław Mystkowski, Mateusz Ostaszewski, Dawid Polkowski, Damian Szymański, Jakub Tabor, Paweł Wołczyński.

Napastnicy: Bartosz Giełażyn, Maciej Górski, Patryk Klimala, Karol Świderski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00