AktualnościJuniorzy młodsi zakończyli rundę. „Sami byliśmy dla siebie problemem”

Juniorzy młodsi zakończyli rundę. „Sami byliśmy dla siebie problemem”

Z mieszanymi uczuciami zakończyli Ligę Wojewódzką juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok. Piłkarze Samuela Tomara i Jakuba Kozioła z rocznika 2000, mimo bycia faworytem rozgrywek, zajęli w nich drugie miejsce, ustępując młodszej drużynie BSP Jagiellonia 2001.

Dziesięć zwycięstw i dwie porażki w dwunastu meczach. 74 gole strzelone i 8 straconych. Młodzi Jagiellończycy bez większego trudu bardzo wysoko pokonywali niżej notowanych rywali, ale w meczach z silniejszymi przeciwnikami zanotowali dwie wpadki, przegrywając z MOSP-em Białystok 1:3, a także BSP Jagiellonia 2001 0:3.

– Trudno rzetelnie podsumować tę rundę – mówił trener Samuel Tomar. – Dwa mecze zagraliśmy naprawdę słabo, co kosztowało nas dwie porażki. Były też słabsze spotkania, które mimo to potrafiliśmy wygrać, jak to z MOSP-em 2001 (5:0). Nie potwierdziliśmy roli faworyta całych rozgrywek. Być może ta rola nam nie służy, a i być może trochę brakuje nam też umiejętności. Gdy musimy kreować grę w ataku pozycyjnym, to bywa z tym różnie – przyznawał szkoleniowiec juniorów młodszych Jagi, którego zdaniem w kluczowych spotkaniach jego drużyna przegrywała przede wszystkim sama ze sobą.

– Sami dla siebie byliśmy największym rywalem, jeśli chodzi o naszą mentalność i podejście do niektórych spotkań. Fizycznie prezentowaliśmy się naprawdę dobrze, ale wszystko rozgrywa się w głowach. Każdy jest kowalem swojego losu. Z nikogo nie zrobimy na siłę piłkarza. Codziennie rozmawiamy po treningach i meczach, a i tak nie zawsze to przynosi efekt – tłumaczył Tomar, który przyznawał, że na grę jego zawodników mogły mieć wpływ także spore zmiany kadrowe przed sezonem, a także zaburzony rytm meczowy, co było spowodowane kłopotami kadrowymi w zespole juniorów starszych. To sprawiło, że tacy zawodnicy, jak Mateusz Nikołajuk, Jakub Konon, Mateusz Mikołajczyk, Jan Zysik czy Jakub Romanowicz, mieli okazję występować w Centralnej Lidze Juniorów, a inni piłkarze z rocznika 2000 zasiadali też na ławce rezerwowych.

– Do naszej drużyny doszło wielu chłopaków, a sporo zamieszania w nasze szeregi wprowadziło również to, że część zawodników występowała równolegle również w drużynie juniorów starszych w Centralnej Lidze Juniorów. Tak naprawdę rytm meczowy środa-sobota-środa nas nieco rozbił, co widać było w ostatnim spotkaniu z drużyną BSP 2001 – zaznaczał trener rocznika 2000.

Choć runda ligowa dla Żółto-Czerwonych już się zakończyła, to już rozpoczęli oni swoje przygotowania do wiosennej Ligi Makroregionalnej. W ostatni weekend piłkarze trenerów Tomara i Kozioła pewnie wygrali dwa sparingi z ŁKS i Widzewem.

– Chcemy, żeby chłopcy grali jak najwięcej, aby móc ocenić ich przydatność przed wiosenną Ligą Makroregionalną. Powiedzieliśmy chłopakom, że w związku z tym rozegramy sporo sparingów i będziemy je grać praktycznie do świąt. Wiadomo, że sam trening nie zastąpi meczu, a dla kilku zawodników szkoda, że nie ma już meczów ligowych. Chłopcy pracują, nie załamujemy się powodzeniami, bo znamy swoją wartość. Jesienią byliśmy sami dla siebie problemem ze względu na naszą mentalność i podejście do niektórych spotkań, ale to też drogowskaz do dalszej pracy. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej – podsumował trener Tomar.

Wyniki juniorów młodszych Jagiellonii z rocznika 2000 w Lidze Wojewódzkiej:

Jagiellonia Białystok – MOSP II Białystok 4:0 (bramki dla Jagi: Stachurski, Głowicki, Wira, Sławiński)
MOSP Białystok – Jagiellonia Białystok 1:2 (Fiedorowicz, Nikołajuk)
Jagiellonia Białystok – Włókniarz Białystok 10:0 (Konon x2, Gołaszewski x2, Tomczyk, Huczko, Kostyk, Borowik, Wira x2)
Wigry Suwałki – Jagiellonia Białystok 0:9 (Konon, Romanowicz, Stachurski x2, Fiedorowicz x3, Gołaszewski x2)
Jagiellonia Białystok – MŁKS Łomża 11:0 (Fiedorowicz x5, Roszkowski, Sławiński, Kostyk, Stachurski, Borowik, Gołaszewski)
MOSP II Białystok – Jagiellonia Białystok 0:5 (Stachurski, Konon x2, Mikołajczyk x2)
Jagiellonia Białystok – MOSP Białystok 1:3 (Huczko)
Włókniarz Białystok – Jagiellonia Białystok 0:11 (Huczko x3, Wira x2, Konon, Ponurko, Stachurski, Korecki, Głowicki, Fiedorowicz)
MŁKS Łomża – Jagiellonia Białystok 0:7 (Romanowicz x2, Konon x3, Fiedorowicz, Huczko)
Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 9:0 (Konon x2, Romanowicz, Fiedorowicz x2, Woźniel x3, Mikołajczyk)
BSP Jagiellonia (2001) – Jagiellonia Białystok 1:5 (Konon x2, Nikołajuk, Stachurski, Wira)
Jagiellonia Białystok – BSP Jagiellonia (2001) 0:3

Bilans: 10 meczów, 8 zwycięstw, 2 porażki. Bramki: 74-8.
Liga Wojewódzka: 2. miejsce w tabeli, awans do Ligi Makroregionalnej.

Strzelcy juniorów młodszych Jagiellonii:

Marcin Fiedorowicz, Jakub Konon – 13 goli
Hubert Stachurski – 7
Konrad Wira, Kamil Huczko – 6
Bartosz Gołaszewski – 5
Jakub Romanowicz – 4
Mateusz Mikołajczyk, Jędrzej Woźniel – 3
Kacper Głowicki, Kacper Sławiński, Mateusz Nikołajuk, Patryk Kostyk, Bartosz Borowik – 2
Marek Tomczyk, Jędrzej Ponurko, Maciej Korecki, Rafał Roszkowski – 1

Wystąpili w drużynie juniorów młodszych z rocznika 2000 w Lidze Wojewódzkiej:

Bramkarze: Kacper Gajewski, Wiktor Kwiatkowski.

Obrońcy: Damian Głębocki, Bartosz Gołaszewski, Kamil Huczko, Maciej Korecki, Jędrzej Ponurko, Mateusz Ruszczyk, Mateusz Wodziński, Jan Zysik.

Pomocnicy: Bartosz Borowik, Jakub Brych, Kacper Głowicki, Patryk Kostyk, Mateusz Mikołajczyk, Mateusz Nikołajuk, Jakub Romanowicz, Rafał Roszkowski, Kacper Sławiński, Hubert Stachurski, Marek Tomczyk, Konrad Wira, Jędrzej Woźniel

Napastnicy: Marcin Fiedorowicz, Jakub Konon.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00