AktualnościTrenerzy Probierz i Kurdziel zawieszeni na jeden mecz

Trenerzy Probierz i Kurdziel zawieszeni na jeden mecz

Trener Jagiellonii Białystok Michał Probierz oraz trener bramkarzy Grzegorz Kurdziel zostali zawieszeni przez Komisję Ligi na jedno spotkanie. Obu szkoleniowców Jagi zabraknie więc na ławce rezerwowych naszej drużyny w poniedziałkowym pojedynku z Arką Gdynia.

Trenerzy Probierz i Kurdziel zostali wyrzuceni na trybuny przez sędziego Daniela Stefańskiego w przerwie niedzielnego meczu z Lechem Poznań (2:1). Według arbitra szkoleniowcy Żółto-Czerwonych przesadnie protestowali przeciwko jego decyzjom.

Zdaniem występującego w programie Liga+ Extra eksperta sędziowskiego Sławomira Stempniewskiego, w pierwszej połowie meczu z Kolejorzem sędzia Stefański nie podyktował dwóch rzutów karnych dla Żółto-Czerwonych po faulach Jana Bednarka na Ivanie Runje oraz Karolu Świderskim. Ponadto wyrównujący gol dla gości padł z rzutu wolnego podyktowanego nie w tą stronę – w sytuacji, w której Jacek Góralski nie faulował Tomasza Kędziory, a był przez obrońcę Lecha faulowany.

Komisja Ligi Ekstraklasy zdecydowała się zawiesić obu trenerów Jagiellonii na jedno spotkanie. W związku z tym, Żółto-Czerwonych w poniedziałkowym meczu z Arką Gdynia poprowadzi II trener Jagi – Krzysztof Brede.