AktualnościKurdziel: Najważniejsze, aby nasza gra była skuteczna

Kurdziel: Najważniejsze, aby nasza gra była skuteczna

– Chcemy się udać na urlopy w dobrych humorach, a aby to zrobić, to trzeba wygrać ostatni mecz – mówi przed pojedynkiem z Wisłą Płock trener bramkarz Jagiellonii Białystok, Grzegorz Kurdziel.

– W meczu z Arką najważniejsze jest to, że nasza gra była skuteczna. Cel został osiągnięty i jeżeli każdy mecz miałby tak wyglądać i kończyłby się naszym zwycięstwem, to bierzemy to w ciemno. Dla nas liczy się tylko nasze nastawienie do meczu i jeśli w sobotę nasza skuteczność będzie na odpowiednim poziomie, to będziemy spokojni o wynik – kontynuował opiekun jagiellońskich golkiperów, którego zdaniem sobotni pojedynek będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż pierwsze spotkanie obu zespołów w Płocku, w którym Jagiellonia uległa Wiśle 0:1.

– Względem pierwszego meczu w Płocku obie drużyny się nieco pozmieniały personalnie. Na pewno będzie to inne spotkanie. Każdy będzie chciał spędzić urlopy w dobrych nastrojach. Chcemy wygrać czwarty mecz z rzędu i tylko to będzie się liczyło w sobotę – tłumaczył Kurdziel.

Trener bramkarz Jagi zdaje sobie sprawę z tego, że płocczanie przyjeżdżają na Podlasie podbudowani ostatnimi wynikami, choć sam zapewnia, że sztab szkoleniowy dobrze rozpracował drużynę Marcina Kaczmarka.

– Piłkarze Wisły w ostatnich dwóch meczach zdobyli cztery punkty i w Białymstoku będą chcieli zdobyć kolejne. Liga trwa już długo i wszystkie zespoły się dobrze znają, dlatego liczyć się będzie dyspozycja dnia. Znamy atuty Wisły Płock. Oczywiście, zawsze może się zdarzyć jakiś indywidualny błąd czy bardzo dobra akcja przeciwnika, natomiast na te rzeczy, które rywale często stosują w swoich meczach, będziemy dobrze przygotowani – mówił 40-latek.

Zdaniem trenera Kurdziela, Jagiellończycy nie będą skupiać się na pojedynczych indywidualnościach drużyny rywala, takich jak Dominik Furman czy Piotr Wlazło, który przeciwko Ruchowi Chorzów ustrzelił efektownego hattricka. – Zawsze wychodzimy na mecz jako zespół, respektując każdego przeciwnika – i indywidualnie, i zespołowo. Jeśli dobrze zagramy jako zespół, to wygramy ten mecz – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00