AktualnościGrzyb: Sprawiedliwy byłby remis

Grzyb: Sprawiedliwy byłby remis

– Wciąż zostało nam dziesięć meczów rundy zasadniczej i nie ma co się załamywać. Przed sezonem chyba nikt nie przypuszczał, że na tym etapie rozgrywek to my będziemy liderem – mówił po meczu z Wisłą Płock kapitan Jagiellonii, Rafał Grzyb.

– To inni muszą się martwić, żeby nas dogonić, a my będziemy robić swoje. Postaramy się przygotować jak najlepiej do rundy wiosennej i grać w niej tak samo dobrze, jak w tej rundzie. Zrobimy wszystko, aby sprawić wszystkim miłą niespodziankę – zapewniał doświadczony pomocnik Żółto-Czerwonych.

– Brakowało nam przede wszystkim dokładnych zagrań w pole karne, aby stworzyć sobie dwie – trzy sytuacje więcej i coś strzelić. Wisła przyjechała tu po to, aby zdobyć choćby punkt, a będzie wracać z kompletem oczek. Myślę, że sprawiedliwym wynikiem byłby tutaj remis, bo żadna z drużyn nie zrobiła tyle, aby zasłużyć na zwycięstwo. Cóż mamy zrobić… Jedziemy teraz na urlopy, a potem spokojnie popracujemy w okresie przygotowawczym i myślę, że wiosną będziemy bogatsi o doświadczenie zebrane do tej pory. Czeka nas dziesięć meczów rundy zasadniczej, potem dzielenie punktów i wtedy będziemy wiedzieć, o co jesteśmy w stanie grać – komentował Grzyb.Nie powiem, że w końcówce postawiliśmy wszystko na jedną kartę.

– Chcieliśmy walczyć o zwycięstwo, ale nie było czegoś takiego, że rzuciliśmy się wszyscy do ofensywy. Przeciwnik wykorzystał nasz mały błąd w ustawieniu i strzelił zwycięskiego gola. Tak to bywa – czasem my w końcówce strzelimy decydującego gola, czasem zrobi to przeciwnik. Jeden błąd może sprawić, że traci się zwycięstwo lub remis – zakończył kapitan Jagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00