AktualnościJakelis: Novikovas jest bardzo wszechstronny

Jakelis: Novikovas jest bardzo wszechstronny

Jagiellonia ma nowego zawodnika. Kontrakt z naszym Klubem podpisał Arvydas Novikovas. O naszym piłkarzu w rozmowie z jagiellonia.pl opowiedział litewski dziennikarz – Paulius Jakelis.

Nie ma wątpliwości, że do Białegostoku trafił ciekawy zawodnik. – To bardzo szybki i wszechstronny zawodnik. Ma wiele atutów – świetnie wyszkolony technicznie, bardzo dobry strzał z lewej nogi, może strzelać bezpośrednio z rzutów wolnych, wykonywać rzuty rożne. Jest świadomy swojej wartości, pewny siebie na boisku, gdzie nie pęka przed nikim. Jest jednym z najlepszych zawodników na Litwie. Jedyne, co może martwić to fakt, że w ostatnich klubach rzadko grywał – mówi Jakelis.

Jaki wpływ na aklimatyzację Novikovasa będzie miał Cernych? – Arvydas i Fedor są bardzo dobrymi przyjaciółmi. Podczas zgrupowań kadry narodowej są jak bracia, zawsze razem, tworzą atmosferę w szatni. Są bardzo pozytywni. Słyszałem, że Cernych polecał Novikovasa do gry w Jagiellonii. Myślę, że jego rekomendacja miała spore znaczenie – podkreśla dziennikarz z Litwy.

Czego możemy spodziewać się po duecie Cernych – Novikovas? – Za każdym razem przed meczami reprezentacji trenerzy rywali zawsze zwracali uwagę na Novikovasa, mówiąc, że to nasz najgroźniejszy zawodnik. Mam nadzieję, że w Jagiellonii wywalczy miejsce w składzie i potwierdzi swoje umiejętności – zakończył Paulius Jakelis.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00