AktualnościŻółto-Czerwoni dotarli do Belek

Żółto-Czerwoni dotarli do Belek

Piłkarze Jagiellonii Białystok po trzynastogodzinnej podróży dotarli do tureckiego Belek, gdzie przez najbliższe trzy tygodnie będą przygotowywać się do rundy wiosennej sezonu 2016/17 Lotto Ekstraklasy.

Trzydziestu zawodników (LINK do kadry na zgrupowanie) wraz ze sztabem szkoleniowym po godzinie dziewiątej wyruszyło z Białegostoku na Okęcie, gdzie około godziny piętnastej miał ich czekać lot do Stambułu.

Na lotnisku Żółto-Czerwoni spotkali się z zespołem Lechii Gdańsk. Gdańszczanie mają w tabeli tyle samo punktów, co Jaga, i to właśnie z nimi Jagiellończycy rozegrają 12 lutego pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej. Drużyna Piotra Nowaka leciała na swoje tureckie zgrupowanie tym samym samolotem. Zarówno na lotnisku, jak i na odprawie nasz zespół był nieznacznie przed gdańszczanami, tak jak to ma miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

W oczekiwaniu na połączenie do Stambułu nasi zawodnicy odkrywali nowe pasje. Przykładowo Gutieri Tomelin zainteresował się fotografią.

Nie brakowało też żartów z sympatycznego Brazylijczyka.

Do Stambułu Żółto-Czerwoni wylecieli około godziny piętnastej. W największym tureckim mieście czekała ich przesiadka na kilkudziesięciominutowy lot do Antalyi, a następnie podróż autokarem do Belek.

Około godziny 22 czasu polskiego (północy czasu miejscowego) Jagiellończycy zameldowali się w przeogromnym hotelu Sueno Deluxe, gdzie przebywa także drużyna Tereka Grozny, jeden ze sparingpartnerów Jagi. Co ciekawe, dla zespołu z Czeczenii jest to drugie z trzech zaplanowanych zgrupowań w okresie zimowym.

Jesteśmy @Jagiellonia1920 pic.twitter.com/zjL5wIxmNV— Arkadiusz Szczęsny (@ASzczesny89) 15 stycznia 2017

Już od poniedziałku Żółto-Czerwoni biorą się ostro do pracy. Przypomnijmy, że w Belek będą oni przebywać do 5 lutego i przez ten czas rozegrają sześć sparingów. Rywalami drużyny Michała Probierza będą CSM Politehnica Iasi (Rumunia, 18 stycznia), Ludogorec Razgrad (Bułgaria, 21 stycznia), Alanyaspor (Turcja, 24 stycznia), Dinamo Tbilisi (Gruzja, 28 stycznia), Terek Grozny (Rosja, 31 stycznia), Spartak Trnawa (Słowacja, 4 lutego).

Fotogalerię z podróży Jagiellończyków do Belek można znaleźć pod tym linkiem.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00