AktualnościJaga w Turcji, dzień 1

Jaga w Turcji, dzień 1

Pierwszy dzień zgrupowania Jagiellonii Białystok w tureckim Belek za nami. Za Żółto-Czerwonymi dwa treningi – jeden na boisku, drugi na siłowni. Oto krótkie podsumowanie poniedziałku w wykonaniu drużyny Michała Probierza.

Ledwie kilkanaście godzin po przybyciu na miejsce zgrupowania Jagiellończycy mieli okazję zapoznać się z boiskami, na których będą trenować w najbliższym czasie. Poranny trening, na którym brakowało jedynie zmagających się z drobnymi urazami Patryka Klimali i Jakuba Tabora, odbywał się w zmiennych warunkach pogodowych, przez co momentami Żółto-Czerwonym towarzyszył rzęsisty deszcz, co można zauważyć na zdjęciu poniżej.

– Byliśmy w różnych hotelach, ten jednak chyba jest największy. Wysoki standard, wszystko jest wysokiej jakości. Dla nas najważniejsze są obiekty treningowe, a te spełniają najwyższe oczekiwania. Zarówno siłownia, jak i boiska treningowe są wspaniałe. Boisko jest bardzo równe. Z dobrze zakorzenioną trawą, nie wyrywa się. Nic tylko trenować. Mamy boisko i kawałek miejsca poza nim, gdzie możemy przeprowadzać rozgrzewki by dbać o główną płytę. Dodatkowo wszystko jest dobrze zorganizowane na małej przestrzeni, nie musimy pokonywać sporych odległości na trening. Mamy duży komfort. Wszystkim życzyłbym takich warunków do pracy. Chciałbym podziękować ludziom, dzięki którym tu jesteśmy – mówił o warunkach, w jakich mają okazję pracować Żółto-Czerwoni, drugi trener Jagiellonii – Krzysztof Brede.

Drugi poniedziałkowy trening miał z kolei miejsce w hotelowej siłowni. Jak dobrze widać na zdjęciach z tych zajęć, zawodnicy lidera Lotto Ekstraklasy znajdują się obecnie w bardzo dobrych humorach, choć niewykluczone, że po wejściu w najwyższe obroty treningowe będzie to już nieaktualne.

Poniedziałek był też dniem 34. urodzin kapitana Jagi, Rafała Grzyba. Czego życzy sobie z tej okazji zawodnik, który nieprzerwanie od siedmiu lat reprezentuje barwy naszego klubu? – Przede wszystkim zdrowia. Dla piłkarzy, ogólnie dla sportowców, jest najważniejsze. Natomiast jeśli chodzi o jakieś emocjonalne rzeczy, to na pewno mistrzostwa kraju – nie ukrywał doświadczony pomocnik Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00