AktualnościW sobotę sparing z MFK Karvina

W sobotę sparing z MFK Karvina

Kolejna zmiana sparingpartnera na zgrupowaniu w Turcji. W sobotę, w ostatnim meczu sparingowym na obozie w Belek piłkarze Jagiellonii zmierzą się nie ze słowackim Spartakiem Trnawa, a z czeskim MFK Karvina.

MFK Karvina to aktualnie siódma drużyna ligi czeskiej. Beniaminek tamtejszej ekstraklasy w szesnastu meczach piłkarskiej jesieni zwyciężał sześciokrotnie, trzykrotnie remisując i ponosząc siedem porażek, co przełożyło się na zdobycie 21 punktów i miejsce w górnej połowie ligowej tabeli.

Szkoleniowcem Karviny jest 46-letni Jozef Weber, a za najciekawszych zawodników tej drużyny należy uznać doświadczonego 34-letniego bramkarza Jana Lastuvkę, który w przeszłości bronił barw Szachtara Donieck, West Hamu United czy Dnipro Dniepropietrowsk, wypożyczonego z FK Jablonec 26-letniego napastnika Tomasa Wagner, który niegdyś był w kręgu zainteresowań Jagiellonii, a także 24-letniego pomocnika Lukasa Budinsky’ego, przewodzącego w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej (3 gole i 4 asysty).

Co ciekawe, drużyna z Czech tej zimy już zdążyła zmierzyć się z jednym polskim zespołem. W połowie stycznia piłkarze Karviny pokonali skromnie Ruch Chorzów 1:0.

Relacja tekstowa z sobotniego sparingu z MFK Karvina zostanie przeprowadzona na klubowym Twitterze – @Jagiellonia1920.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00