AktualnościVassiljev: Zadecydowało doświadczenie Lechii

Vassiljev: Zadecydowało doświadczenie Lechii

– Nie wiem, czy nie udał nam się ten mecz. Moim zdaniem zadecydowało większe doświadczenie drużyny z Gdańska i indywidualne umiejętności jej zawodników. Mieliśmy takie same okazje do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy. Tak to w piłce bywa. Jedziemy do domu bez punktów, ale nie ma co płakać. Już myślimy o meczu z Górnikiem Łęczna – mówił po meczu z Lechią Konstantin Vassiljev.

Żółto-Czerwoni, mimo kilku dogodnych sytuacji, nie potrafili w Gdańsku strzelić ani jednego gola, choć gdyby byli skuteczniejsi przy stanie 0:0 czy 0:1, to ten mecz mógł potoczyć się inaczej. – Jeśli kończymy mecz na zero z przodu, to z pewnością trzeba popracować nad skutecznością. Spróbujemy ją poprawić i mam nadzieję, że to się uda – nie ukrywał doświadczony pomocnik naszego zespołu.

Przed Jagą jeszcze dziewięć meczów rundy zasadniczej. Zespół Michała Probierza ma już jednak za sobą komplet pojedynków z najsilniejszymi rywalami – Lechią, Legią oraz Lechem. – Nie wiem, czy jest to plus. Nie ma większej różnicy pomiędzy zespołami z kolejnych pozycji w tabeli. Mamy jeszcze dziewięć meczów rundy zasadniczej i trzeba zdobyć jak najwięcej punktów, a po podziale będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało wtedy – zaznaczał „Kosta”.

Niedzielna porażka w Gdańsku była już czwartą przegraną Żółto-Czerwonych z rzędu w meczach z Lechią Gdańsk. – Lechia jest dobrym zespołem, który jest w czołówce tabeli. To doświadczona drużyna, której zawodnicy mają bardzo duże umiejętności indywidualne. Nie powiedziałbym, żebyśmy w meczach w tym sezonie byli słabszym zespołem, ale to, o czym wspominałem, zadecydowało, że dwukrotnie przegraliśmy. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski i iść do przodu – zakończył Vassiljev.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00