AktualnościCillian Sheridan nowym zawodnikiem Jagiellonii!

Cillian Sheridan nowym zawodnikiem Jagiellonii!

Irlandczyk Cillian Sheridan został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok! 28-letni napastnik podpisał z naszym klubem 2,5-letni kontrakt, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z cypryjskiej Omonii Nikozja.

Urodzony 27 lutego 1989 roku Irlandczyk rozpoczął swoją przygodę z piłką w amatorskich irlandzkich klubach, ale jako młodzieżowy reprezentant swojego kraju już w wieku 17 lat został ściągnięty przez szkocki Celtic Glasgow. Na Celtic Park nie grał zbyt wiele, w związku z czym był wypożyczany do innych szkockich klubów, takich jak Motherwell i St Johnstone, czy też angielskiego Plymouth Argyle.

W 2010 roku, w wieku 21 lat, Sheridan został zawodnikiem bułgarskiego CSKA Sofia, ale już po roku wrócił do Szkocji, gdzie ponownie występował w St Johnstone, a następnie Kilmarnock. W 2013 roku Irlandczyk trafił na Cypr, co okazało się bardzo dobrym krokiem w jego piłkarskiej karierze. W APOEL-u Nikozja grał przez dwa lata i nie tylko zdobył dwa mistrzostwa Cypru i dwa puchary tego kraju, ale też miał okazję występować w Lidze Mistrzów i mierzyć się z Barceloną, Ajaxem Amsterdam oraz Paris Saint Germain.

Po dwóch sezonach zamienił klub na sąsiadkę zza miedzy – Omonię, z którą miał okazję grać przeciwko Jagiellonii w eliminacjach Ligi Europy i strzelić jedynego gola w tym pamiętnym dwumeczu. W poprzednim sezonie rozegrał dla tego klubu 42 mecze, w których strzelił 18 goli, a w obecnych rozgrywkach zdążył w lidze cypryjskiej zagrać 23 razy, notując 8 goli i 7 asyst.

28-letni Irlandczyk jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, który nie tylko grał w Szkocji, Anglii, Bułgarii i na Cyprze, ale rozegrał też wiele meczów w europejskich pucharach. Ma ich na swoim koncie (w fazach grupowych oraz eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy) aż 35. Do tego nowy napastnik Jagi trzykrotnie wystąpił również w reprezentacji Irlandii.

Sheridan jest trzecim nowym zimowym nabytkiem Jagiellonii Białystok. Wcześniej naszą drużynę zasilili litewski skrzydłowy Arvydas Novikovas oraz szkocki obrońca Zygmunt Gordon.

Cillian, witamy w Jagiellonii! Życzymy powodzenia w żółto-czerwonych barwach!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00