AktualnościIrlandzkie media o transferze Sheridana

Irlandzkie media o transferze Sheridana

Transfer Cilliana Sheridana do Jagiellonii odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również w jego ojczyźnie. Irlandzkie media szeroko opisywały przejście rosłego napastnika do wicelidera Lotto Ekstraklasy.

Irlandzkie wydanie dziennika „Independent” przypomina, że w przeszłości Sheridan trzykrotnie występował w swojej reprezentacji narodowej. – „W tym sezonie Jagiellonia rywalizuje o mistrzostwo i w Białymstoku liczą, że przyjazd Sheridana pomoże w wywalczeniu tytułu (…) Teraz Sheridan liczy na debiut w meczu ze Śląskiem Wrocław – czytamy na łamach gazety.

Inny tytuł „Irish Examiner” nazywa Sheridana piłkarskim globtrotterem. – „To pierwszy irlandczyk w polskiej lidze” – podkreśla autor artykułu i dodaje – „Po tym jak klub z Białegostoku nie sfinalizował umowy z Anthonym Stokes’em, podpisano dwuipółletni kontrakt z Sheridanem.” – W mediach wspomina się również wspaniałą przeszłość Cilliana. – „To był jedyny Irlandczyk, który grał w grupie Ligi Mistrzów w 2014 roku przeciwko przyszłym mistrzom FC Barcelona oraz PSG i Ajaxowi Amsterdam” – podsumowuje irlandzki dziennikarz.

The Journal” przeprowadziło wywiad z piłkarzem, który nie ukrywa, że dzięki dobrej grze w Jagiellonii chce zwrócić na siebie uwagę szkoleniowca narodowej reprezentacji. – „Mam nadzieję, że tak będzie (…) być może dla nich nie ma różnicy w którym klubie gram. Być może nie jestem typem zawodnika, którego potrzebują” – dywaguje Sheridan. W innym artykule ten sam dziennik dywaguje, że w Jadze Irlandczyk znowu może powalczyć o Ligę Mistrzów. – „Obecnie Jagiellonia jest druga w lidze, mając cztery punkty straty do lidera Lechii Gdańsk, co oznacza, że może zakwalifikować się w przyszłym sezonie do Champions League” – podsumowuje dziennikarz.

Tymczasem irlandzkie wydanie dziennika „The Sun” opisuje historię transferu Sheridana do Jagiellonii. – „Pierwsza oferta złożona w styczniu została odrzucona przez Omonię. Kiedy okienko transferowe zbliżało się do końca, a zespół przegrał dwa z trzech meczów Jagiellonia przygotowała ofertę, która została zaakceptowana” – opisuje autor artykułu.

Sheridan został również przywitany na Twitterze przez przedstawicieli Ambasady Irlandii w Polsce.

Ireland striker @CillianSheridan has signed for Jagiellonia Bialystok. Welcome to Poland, Cillian! @Jagiellonia1920 https://t.co/d2zkNCWI9u— Gerard Keown (@gerkeown) 1 marca 2017

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00