AktualnościProbierz: Naszym celem jest zwycięstwo

Probierz: Naszym celem jest zwycięstwo

        – To, że Korona nie wygrywa ostatnio na wyjazdach, nie ma dla nas żadnego znaczenia. My chcemy zrobić swoje. Wygraliśmy dwa ostatnie mecze na własnym stadionie i zrobimy wszystko, by tak było również w sobotę – mówi przed meczem z Koroną Kielce trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

Początek wiosny w wykonaniu Żółto-Czerwonych przypomina trochę jazdę kolejką górską. Kapitalne mecze przy Słonecznej białostoczanie przeplatają słabszymi występami w delegacji. Z czego to wynika? – W jakimś stopniu wpływ na to miały warunki, które zastały nas na miejscu po powrocie z Turcji. Wielokrotnie mówiłem już, że mieliśmy problemy z zorganizowaniem jednostki treningowej w normalnych warunkach. W takiej sytuacji ciężko jest wymagać stabilności od zespołu. W ostatnim czasie sytuacja jednak uległa poprawie i teraz liczymy na to, że wraz z tym wrócimy na wyjazdach do tego, co prezentowaliśmy jesienią. To jednak pokaże dopiero następna kolejka. Teraz mamy mecz z Koroną i tylko to się dla nas liczy – wyjaśnia szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Jagiellończycy w wyjątkowy sposób dbają ostatnio o dobre humory opuszczających stadion przy Słonecznej kibiców. W dwóch meczach zdobyli 9 bramek i z pewnością nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, by trend został utrzymany również w rozpoczynającej się dziś 25. kolejce. – To normalne, że kibic, który przychodzi na nasz stadion oczekuje od nas jak najlepszej gry, jak najbardziej widowiskowej i efektownej. Dodatkowo najlepiej, żebyśmy strzelili przy tym jeszcze kilka goli i przekonująco wygrali, dlatego cieszymy się, że w ostatnich spotkaniach zaspokoiliśmy oczekiwania trybun – tłumaczy trener Jagiellonii.

W jeszcze bardziej widowiskowej grze Dumy Podlasia ma pomóc sprowadzony niedawno Cillian Sheridan. Rosły Irlandczyk ma już za sobą debiut w naszym zespole. W ostatnim meczu może i nie udało mu się pokonać Mariusza Pawełka, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. – Cillian nie tylko gwarantuje nam bramki, bo te niewątpliwie przyjdą, kto wie, może już w sobotę, ale przede wszystkim zwiększa nasze pole manewru przy ustalaniu składu. Z nim w kadrze mamy kilka nowych możliwości. To zawodnik o wielkich umiejętnościach, które na pewno niejednokrotnie jeszcze zademonstruje. Póki co powoli wkleja się w zespół. Z dnia na dzień coraz bardziej przyswaja nasz punkt widzenia piłki i założenia, które drużyna realizuje na boisku – mówi trener Probierz.

Za naszym zespołem przemawia dyspozycja na własnym boisku. Miejsce w tabeli oraz problemy kielczan z grą na obcych boiskach. – Nie patrzymy na to w ten sposób. Wynik zawsze jest sprawą otwartą, a każdy zespół, nawet w wydawałoby się dramatycznej sytuacji ma szansę uciec spod topora. Wiemy, o co gramy i znamy swoją wartość. Jeśli będziemy odpowiednio skoncentrowani i skuteczni, to dopniemy swego. Liczmy też, że w odniesieniu zwycięstwa pomogą nam kibice. Mamy nadzieję, że licznie stawią się w sobotni wieczór przy Słonecznej. Postaramy się zadbać o dobre nastroje i sprawić by do dalszej części wieczoru startowali w wybornych humorach – kończy uśmiechnięty trener Jagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00