AktualnościJagielloński rozkład jazdy: 16-19 marca [PLAN MECZÓW]

Jagielloński rozkład jazdy: 16-19 marca [PLAN MECZÓW]

Czas na nasz tradycyjny „Jagielloński rozkład jazdy”. O to, co nas czeka w najbliższych dniach z udziałem drużyn Jagiellonii Białystok.

Najważniejszy mecz tego weekendu odbędzie się w sobotę, gdy na murawę stadionu w Szczecinie wyjdzie lider Lotto Ekstraklasy – piłkarze Michała Probierza. Pierwszy zespół Jagiellonii Białystok zmierzą się z Pogonią, która przeżywa w ostatnim czasie trudne chwile i rozpaczliwie walczy o miejsce w pierwszej ósemce na koniec rundy zasadniczej. Żółto-Czerwoni, którzy dwa ostatnie spotkania ligowe wygrali bardzo wysoko, będą starali się odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w 2017 roku, ale muszą być czujni, pamiętając, że jesienią popularni Portowcy również byli przed dwoma meczami z Jagą (w lidze i Pucharze Polski) w dołku, a dobre wyniki w tych spotkaniach pozwoliły im rozwinąć skrzydła na dalszą część rundy.

Następnego dnia, w niedzielę o godzinie 15:30, swoje spotkanie rozegrają jagiellońskie rezerwy. Zawodnicy Dariusza Bayera, którzy mogą czuć niedosyt po ostatnim remisie z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0:0, podejmą na boisku bocznym Stadionu Miejskiego piątego w tabeli Pelikana Łowicz. W pierwszym meczu dość niespodziewanie to Jagiellończycy zwyciężyli w Łowiczu 2:1, a w niedzielę w uzyskaniu podobnego wyniku naszemu drugiemu zespołowi powinno pomóc kilku zawodników z pierwszej drużyny, którzy nie odegrają znaczącej roli w sobotnim pojedynku Ekstraklasy z Pogonią.

W Centralnej Lidze Juniorów trzeci w tabeli grupy wschodniej zespół juniorów starszych Jagi czeka wyjazd do Rzeszowa. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki zagrają tam z miejscową Resovią, którą w pierwszym spotkaniu pokonali pewnie 5:0. Rzeszowianie zajmują w ligowej tabeli dziesiąte miejsce, ale na swoim boisku są bardzo groźni, gdyż wygrali tam pięć z dziewięciu rozegranych meczów. Spotkanie Resovia – Jagiellonia zaplanowano na niedzielę, na godzinę 12:00

Ponadto przyszedł czas na inaugurację Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych, gdzie zagrają dwa nasze zespoły. Drużyna AP Jagiellonia 2001 pojedzie do Warszawy, gdzie już w czwartek zmierzy się z Polonią, z kolei zespół Jagiellonii z rocznika 2000 podejmie w sobotę na boisku bocznym Stadionu Miejskiego łódzki Widzew. Wierzymy w dobre rozpoczęcie sezonu ze strony naszych juniorów młodszych.

Oto „Jagielloński rozkład jazdy” na najbliższe dni:

Lotto Ekstraklasa:
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (sobota, 20:30, transmisja: Canal+ Sport)

III liga:
Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz (niedziela, 15:30, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Centralna Liga Juniorów:
Resovia Rzeszów – Jagiellonia Białystok (niedziela, 12:00)

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych:
MKS Polonia Warszawa – AP Jagiellonia Białystok (2001) (czwartek, 15:00)
Jagiellonia Białystok (2000) – Widzew Łódź (sobota, 11:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00