AktualnościProbierz: Punkt jest dla nas bardzo cenny

Probierz: Punkt jest dla nas bardzo cenny

– Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować Kaziowi (Moskalowi – przyp.red.) i Pogoni za udostępnienie boiska do treningu. To było fajne zachowanie klubu – rozpoczął swoją wypowiedź na konferencji prasowej po zremisowanym meczu z Pogonią (0:0) trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

– Jeśli chodzi o samo spotkanie, to wiedzieliśmy, że Pogoń będzie bardzo zdeterminowana. Wyniki pokazują, że tutaj wszystko jest możliwe i było to widać od początku. Przegrywaliśmy za dużo drugich piłek w środku pola, ale był taki moment, że uporządkowaliśmy grę i wyglądało, że wszystko jest w porządku. Mieliśmy sytuację stuprocentową, ale jej nie wykorzystaliśmy. Na pewno osłabiło nas zachowanie Łukasza Burligi, z czym on sam będzie musiał teraz trochę pożyć. Zajęcia mamy we wtorek i sam też się zastanowię, bo na gorąco trudno oceniać piłkarza i coś powiedzieć na ten temat – kontynuował szkoleniowiec Jagi, który był zadowolony z postawy podopiecznych w osłabieniu.

– Za drugą połowę muszę pochwalić zespół za determinację, organizację gry, bo to było dla nas kluczowe, a także za przygotowanie fizyczne, bo wyglądaliśmy dobrze do samego końca. Staraliśmy się też strzelić bramkę, ale nie udało się – tłumaczył Probierz, uznając remis za dobry wynik dla Żółto-Czerwonych.

– Trzeba przyjąć ten remis bardzo dobrze, bo to bardzo istotne, że grając w dziesiątkę potrafiliśmy utrzymać ten wynik. Kaziowi życzę powodzenia i cierpliwości, bo często czytam, jak u nas traktuje się trenerów. Wszystkim się wydaje, że wszyscy będą pierwsi albo w czubie tabeli, a budowanie zespołu to jest bardzo trudny proces – zaznaczał opiekun Jagi, który chwalił też poszczególnych zawodników za wykonanie zadań na boisku po przerwie, 

– Nie chciałem robić zmiany, a Franek jest uniwersalnym zawodnikiem i chwała mu za to. Wiedzieliśmy, że Gyurcso jest szybki i to było widać na boisku. Trener Moskal dokonał zmiany i przesunął na lewą stronę Delewa i Przemek miał trochę więcej problemów, ale jestem bardzo zadowolony z jego postawy na tej pozycji. Z Sheridana też, ale jego zmieniliśmy dlatego, żeby więcej utrzymać się przy piłce i oddalić grę od linii defensywnej. Kosta Vassiljev z kolei bardzo dobrze utrzymywał się z przodu przy piłce. Podjęliśmy duże ryzyko i ono się opłaciło. Ten punkt jest dla nas bardzo cenny – mówił trener Żółto-Czerwonych, który nie przywiązywał większej wagi do tego, że akurat z Pogonią Jagiellonia nie zdołała zwyciężyć w tym sezonie. 

– Liga jest bardzo długa i ona wszystko weryfikuje. Tych punktów trochę już zdobyliśmy i to jest dla nas istotne. Jeśli chodzi o Pogoń, to trzeba pamiętać, że różne były te mecze. Graliśmy jesienią tutaj po bardzo długich podróżach, a i mecz w Białymstoku mógł się różnie zakończyć. To już przeszłość, ale tam powinna być ewidentna czerwona kartka dla Jarka Fojuta. Tak to jest w piłce i trzeba to przyjąć. Z Kaziem zawsze się ciężko grało, bo był bardzo dobrym piłkarzem i bardzo dobrym kolegą. Chwała, że są tacy ludzie i bardzo się dziwie takiej nagonce przeciwko niemu. Wszyscy uważają, że wszystkie zespoły nagle są takie dobre. To jest proces budowania zespołu i bardzo istotne jest, żeby to wszystko budować od podstaw krok po kroku. Jest tu fantastyczna baza treningowa. Ponadto, jak się z wszystkimi rozmawia, to mówią oni, że mecze są tu bardzo trudne, bo czasem jest taki wiatr, który nie wiadomo skąd zawieje. Nie szukamy usprawiedliwienia, ale warto to powiedzieć, bo tak jest – zakończył Michał Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00