AktualnościVassiljev: Drużyna pokazała charakter

Vassiljev: Drużyna pokazała charakter

– Jest to dla nas punkt zdobyty, a najważniejsze z tego wszystkiego jest nasze podejście w drugiej połowie, które jest więcej warte niż sam dzisiejszy remis – powiedział po meczu z Pogonią Konstantin Vassiljev.

Estończyk odniósł się do sytuacji, w której Jagiellonia znalazła się po czerwonej kartce dla Łukasza Burligi. – Sytuacja z końcówki pierwszej połowy bardzo skomplikowała naszą sytuację. Zwracając uwagę na fakt, że całą drugą część graliśmy w 10, to musimy być zadowoleni z tego punktu. Nie wynik jednak tutaj jest najważniejszy, a charakter drużyny, który uwidacznia się w trudnych momentach. My go dzisiaj pokazaliśmy. Pokazaliśmy, że potrafimy być bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, gdzie każdy walczy nie tylko za siebie, ale też za swoich kolegów. To może być najważniejsze i więcej warte niż sam punkt – mówił środkowy pomocnik Jagi.

W drugiej połowie białostoczanie nie tylko dobrze się bronili, ale też mieli swoje okazje do strzelenia gola. – Gdy graliśmy jedenastu na jedenastu, mecz mógł się zakończyć każdym wynikiem. Każdy zespół miał swoje okazje do strzelenia bramki. Czerwona kartka wymogła na nas zmianę taktyki na drugą połowę. Pogoń musiała grać w ataku pozycyjnym, co dla nas było ułatwieniem, ale nie chcieliśmy się tylko cofnąć i walczyć o punkt, ale też coś strzelić. Niektóre nasze kontrataki były niezłe, ale brakowało dobrego ostatniego podania, czy też strzału. Szukaliśmy swoich szans. Naturalnie Pogoń dłużej utrzymywała się przy piłce, co wynikało z jej przewagi liczebnej. Na szczęście my zagraliśmy bardzo konsekwentnie i nie pozwoliliśmy „Portowcom” na wiele – tłumaczył „Cesarz Estonii”, który cieszył się z lepszej gry Żółto-Czerwonych w defensywie w porównaniu do meczów w Gdańsku czy Krakowie.

– Przed tym meczem mówiliśmy sobie, że musimy być bardziej skoncentrowani w defensywie. Bramki w meczach wyjazdowych traciliśmy trochę za łatwo. Brakowało koncentracji, czasem szczęścia. Dzisiaj nie mogliśmy sobie na to pozwolić, a pokazaliśmy dobre podejście, organizację gry, zaangażowanie i koncentrację do ostatniego gwizdka. W ten sposób można grać na wyjazdach na „zero z tyłu” – zaznaczał Vassiljev, ubolewając, że w pierwszej połowie po jego dośrodkowaniu dobrej sytuacji nie wykorzystał Cillian Sheridan, bo wtedy ten mecz mógł potoczyć się inaczej.

– Szkoda takich okazji, bo na wyjeździe nie ma ich zbyt wiele. No nic, takie sytuacje się zdarzają. Pogoń też je miała, strzeliła bramkę ze spalonego. Zostało jeszcze sporo meczów, te gole Cilliana jeszcze przyjdą i pomogą nam w następnych spotkaniach – zakończył doświadczony reprezentant Estonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00