AktualnościKto, z kim i kiedy? Żółto-Czerwoni w kadrach

Kto, z kim i kiedy? Żółto-Czerwoni w kadrach

Przed nami przerwa na zgrupowania reprezentacyjne. Standardowo już w tym czasie zrobi się znacznie luźniej na treningach Żółto-Czerwonych. Dziewięciu zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem rozegra niebawem mecze w swoich drużynach narodowych. Dodatkowo powołania na mecze reprezentacji U-16 otrzymali zawodnicy AP Jagiellonia 2001, Bartosz Bida oraz Mikołaj Nawrocki.

Konstantin Vassiljev

Kadra Cesarza Estonii ma w planach rozegranie meczu eliminacyjnego oraz towarzyskiego. Estończycy zagrają o punkty z Cyprem (25 marca), a trzy dni później (28 marca) sprawdzą się z Chorwatami w Tallinie.

EL. MŚ: VASSILJEV POWOŁANY DO KADRY ESTONII

Fedor Cernych i Arvydas Novikovas

Dużo trudniejsze zadanie czeka w tym czasie Litwinów. Reprezentację naszych wschodnich sąsiadów czeka bowiem wyjazdowe spotkanie eliminacyjne z Anglikami na Wembley (26 marca). Wcześniej Fiedzia i Arwi będą mogli sprawdzić się w meczu towarzyskim z Czechami (22 marca).

EL. MŚ: CERNYCH I NOVIKOVAS ZAGRAJĄ NA WEMBLEY!

Jacek Góralski

Kolejne powołanie do reprezentacji Polski otrzymał Jacek Góralski. Tym razem nasz defensywny pomocnik będzie miał możliwość sprawdzić się w meczu z Czarnogórą (26 marca) rozgrywanym w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.

EL. MŚ: JACEK GÓRALSKI POWOŁANY DO REPREZENTACJI!

Przemysław Frankowski

O będącym ostatnio w bardzo dobrej formie Franku nie zapomniał selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski U-21, Marcin Dorna. Biało-Czerwonych czekają dwa sprawdziany przed UEFA EURO U21 Polska 2017. Rywalami Polaków będą inni finaliści zbliżającego się turnieju – Włosi (23 marca) oraz Czesi (27 marca).

U-21: FRANKOWSKI POWOŁANY NA MECZE Z WŁOCHAMI I CZECHAMI

Damian Węglarz

Mecz z Włochami w ramach Turnieju Czterech Narodów (23 marca), a także towarzyskie spotkanie z Grecją (27 marca) czekają zawodników reprezentacji Polski U-20. Wśród powołanych znalazł się Damian Węglarz oraz były zawodnik Jagi – Bartek Drągowski.

U-20: WĘGLARZ POWOŁANY NA MECZE Z WŁOCHAMI I GRECJĄ

Hubert Gostomski

Ważne, ale i arcytrudne zadanie czeka piłkarzy Dariusza Dźwigały. Reprezentanci Polski U-19 zagrają w ciągu najbliższych dni trzy spotkania decydujące o awansie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się w Gruzji. Turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 23-28 marca, a rywalami Polaków będą Turcy, Chorwaci i Portugalczycy.

U-19: GOSTOMSKI POWOŁANY NA TURNIEJ ELIMINACYJNY

Luka Gugeszaszwili

Powołanie dla Gugesza jest kolejnym dowodem na to, z jak utalentowaną grupą pracuje na co dzień trener naszych golkiperów, Grzegorz Kurdziel. Rosły Gruzin został powołany do młodzieżowej reprezentacji Gruzji U-21 na dwumecz z Islandią. Mecze zostaną rozegrane 22 i 25 marca.

Paweł Olszewski

Towarzyski dwumecz rozegra także reprezentacja Polski U-18. Biało-Czerwonych czekają spotkania z Węgrami. „Mecze przyjaźni” odbędą się 24 i 27 marca.

U-18: OLSZEWSKI POWOŁANY NA DWUMECZ Z WĘGRAMI

Mikołaj Nawrocki i Bartosz Bida

Obaj piłkarze drużyny AP Jagiellonia 2001 początek okresu przygotowawczego spędzili z zespołem trenera Michała Probierza. Po nim jednak wrócili do zajęć w swoim macierzystym zespole, który prowadzą trenerzy Wojciech Kobeszko oraz Paweł Waliński. Obaj młodzu zawodnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w dwumeczu reprezentacji Polski U-16 z Francuzami, który odbędzie się w dniach 21-23 marca.

U-16: NAWROCKI I BIDA POWOŁANI NA DWUMECZ Z FRANCJĄ

Plan meczów jagiellońskich reprezentantów w trakcie marcowej przerwy na kadrę:

Wtorek, 21 marca:
U-16: Francja – Polska (B. Bida, M. Nawrocki)

Środa, 22 marca:
U-21: Gruzja – Islandia (L. Gugeszaszwili)
Towarzyski: Czechy – Litwa (F. Cernych, A. Novikovas)

Czwartek, 23 marca:
U-16: Francja – Polska (B. Bida, M. Nawrocki)
El. MME U-19: Polska – Turcja (H. Gostomski)
Turniej Czterech Narodów U-20: Polska – Włochy (D. Węglarz)
U-21: Polska – Włochy (P. Frankowski)

Piątek, 24 marca:
U-18: Węgry – Polska (P. Olszewski)

Sobota, 25 marca:
U-21: Gruzja – Islandia (L. Gugeszaszwili)
El. MME U-19: Polska – Chorwacja (H. Gostomski)
El. MŚ: Cypr – Estonia (K. Vassiljev)

Niedziela, 26 marca:
El. MŚ: Czarnogóra – Polska (J. Góralski)
El. MŚ: Anglia – Litwa (F. Cernych, A. Novikovas)

Poniedziałek, 27 marca:
U-18: Węgry – Polska (P. Olszewski)
U-20: Polska – Grecja (D. Węglarz)
U-21: Polska – Włochy (P. Frankowski)

Wtorek, 28 marca:
El. MME U-19: Polska – Portugalia (H. Gostomski)
Towarzyski: Estonia – Chorwacja (K. Vassiljev)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00