AktualnościU-20: Wygrana Polski z Włochami. Węglarz na ławce

U-20: Wygrana Polski z Włochami. Węglarz na ławce

Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała Włochów 3:1 w meczu Turnieju Czterech Narodów rozegranym w Pile. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził bramkarz Jagiellonii, Damian Węglarz. 

Aby mieć szanse jeszcze na zwycięstwo w całym turnieju, Polacy musieli koniecznie pokonać w swoim ostatnim meczu reprezentację Włoch. To się udało, bo choć po przerwie jako pierwsi gola strzelili Włosi za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Riccardo Orsoliniego, to Biało-Czerwoni zdołali zadać trzy kolejne ciosy. Konrad Michalak, Karol Angielski i Grzegorz Tomasiewicz w ciągu sześciu minut, między 70. a 76. minutą gry, przesądzili o wygranej Polaków 3:1.

Bramkarz Jagi, Damian Węglarz, cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. W bramce Biało-Czerwonych wystąpił za to wychowanek Jagiellonii, a obecnie zawodnik włoskiej Fiorentiny, Bartek Drągowski. Kolejny mecz reprezentacja Polski U-20 rozegra w niedzielę, gdy zmierzy się w pojedynku towarzyskim z Grecją. 

Turniej Czterech Narodów U-20:
Polska – Włochy 3:1 (0:0)

Bramki: Michalak 70′, Angielski 74′, Tomasiewicz 76′ – Orsolini 52′ (k.)

Polska: Drągowski – Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Bartosz – Rasak (85′ Piotrowski), Jagiełło (83′ Makowski) – Skrzecz (60′ Tomasiewicz), Janicki (60′ Bartczak), Wdowiak (46′ Michalak) – Zawada (60′ Angielski).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00