AktualnościEl. MŚ: Estonia zremisowała z Cyprem. Występ Vassiljeva

El. MŚ: Estonia zremisowała z Cyprem. Występ Vassiljeva

Reprezentacja Estonii zremisowała na wyjeździe z Cyprem 0:0 w meczu grupy H eliminacji Mistrzostw Świata. Prawie cały mecz w barwach gości rozegrał pomocnik Jagiellonii, Konstantin Vassiljev.

Vassiljev tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny narodowej i grał na pozycji ofensywnego pomocnika. W 69. minucie został też ukarany przez sędziego żółtą kartką, a w doliczonym czasie zmienił go na boisku Henri Anier. W całym spotkaniu lepiej prezentowała się reprezentacja Cypru, ale pomimo oddania 20 strzałów w kierunku estońskiej bramki nie potrafiła strzelić zwycięskiego gola.

Estończycy z dorobkiem czterech punktów zajmują w tabeli grupy H piąte miejsce (wyprzedzają tylko Gibraltar) i ich szanse na awans na mundial są już tylko matematyczne. W trakcie marcowej przerwy na kadrę Estończycy rozegrają jeszcze jedno spotkanie. We wtorek zmierzą się oni w meczu towarzyskim w Tallinie z Chorwacją.