AktualnościJagielloński rozkład jazdy: 1-5 kwietnia [PLAN MECZÓW]

Jagielloński rozkład jazdy: 1-5 kwietnia [PLAN MECZÓW]

Ostatnia przerwa reprezentacyjna już za nami, czas na kolejny arcyciekawy piłkarski weekend. Oto „Jagielloński rozkład jazdy” na najbliższe dni.

Czas wrócić do walki o ligowe punkty w Lotto Ekstraklasie, gdzie do końca rundy zasadniczej pozostały zaledwie cztery kolejki. Prowadząca w tabeli Jagiellonia o utrzymanie pozycji lidera będzie walczyć w niedzielę na Stadionie Miejskim przy Słonecznej. Jej rywalem będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która w tym roku wprawdzie jeszcze nie wygrała, ale wciąż utrzymuje się w górnej połowie tabeli. Goście zagrają w tym spotkaniu po raz pierwszy bez zwolnionego trenera Czesława Michniewicza, którego zastąpi jego dotychczasowy asystent Marcin Węglewski. Żółto-Czerwoni potrzebują kompletu punktów, aby raz jeszcze odeprzeć atak Lecha Poznań i Legii Warszawa. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15:30, transmisja w Canal+ Sport.

W III lidze niepokonane aż od siedmiu kolejek rezerwy Jagiellonii rozegrają mecz już w sobotę. Podopieczni Dariusza Bayera zagrają w roli gospodarza na stadionie w Wysokiem Mazowieckiem, a ich rywalem będzie Huragan Morąg. Żółto-Czerwoni będą się chcieli z pewnością zrewanżować tej drużynie za jedną z ledwie czterech poniesionych w całym sezonie porażek. W Morągu gospodarze bowiem zwyciężyli bardzo pewnie 3:0. Jagiellończycy wierzą jednak w kolejny dobry mecz w swoim wykonaniu i umocnienie się w górnej połowie trzecioligowej tabeli. Pierwszy gwizdek w sobotnim spotkaniu w Wysokiem Mazowieckiem zaplanowano na godzinę 13:00.

Po dwutygodniowej przerwie do gry wraca także zespół juniorów starszych. Drużyna Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki w ciągu tygodnia rozegra trzy arcyważne mecze w Centralnej Lidze Juniorów. W sobotę o 11:00 Żółto-Czerwoni zmierzą się w Krakowie z nieobliczalną Cracovią, a następnie w środę o 15:00 rozegrają zaległe spotkanie z poprzedniej kolejki z Motorem Lublin na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. Będą to ich ostatnie sprawdziany przed pojedynkiem z Legią Warszawa, zaplanowanym na przyszłą sobotę, ale wobec gonienia czołowej dwójki w tabeli grupy wschodniej strata punktów w którymkolwiek z tych spotkań jest zdecydowanie niewskazana.

W trzeciej kolejce Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych nasze obie drużyny postarają się o swoje drugie zwycięstwa. Jagiellończycy z rocznika 2000 rozegrają swój pierwszy mecz wyjazdowy, w sobotę o 12:00 mierząc się w Łodzi z liderem – UKS SMS Łódź. Ekipa AP Jagiellonia 2001 z kolei zagra pierwsze spotkanie w roli gospodarza. Żółto-Czerwoni w niedzielę w Juchnowcu Dolnym podejmą ostatni w tabeli zespół Naki Olsztyn.

‘Jagielloński rozkład jazdy’ na dni 1-5 kwietnia:

Lotto Ekstraklasa:
Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (niedziela, 15:30, transmisja: Canal+ Sport)

III liga:
Jagiellonia II Białystok – Huragan Morąg (sobota, 13:00, stadion w Wysokiem Mazowieckiem)

Centralna Liga Juniorów:
Cracovia – Jagiellonia Białystok (sobota, 11:00)
Jagiellonia Białystok – Motor Lublin (środa, 15:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych:
UKS SMS Łódź – Jagiellonia Białystok (2000) (sobota, 12:00)
AP Jagiellonia Białystok (2001) – Naki Olsztyn (niedziela, 13:00, stadion w Juchnowcu Dolnym)