AktualnościZatrzymać Słonie

Zatrzymać Słonie

W niedzielę piłkarze Jagiellonii rozegrają przedostatnie w rundzie zasadniczej spotkanie przed własną publicznością. O godzinie 15:30 zespół Michała Probierza podejmie przy Słonecznej Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

W starciu ze „Słonikami” na pewno nie zagra Łukasz Burliga, który musi odpokutować dwa mecze dyskwalifikacji, co jest konsekwencją czerwonej kartki obejrzanej w starciu z Pogonią Szczecin. Poza nim nikt nie narzeka na poważniejsze problemy zdrowotne. Do treningów powoli wraca Karol Mackiewicz, ale nasz skrzydłowy potrzebuje jeszcze czasu, aby osiągnąć formę sprzed kontuzji.

Niedzielny mecz będzie miał duże znaczenie dla układu tabeli oraz sytuacji Jagiellonii. W przypadku wygranej „Żółto-Czerwoni” utrzymają pozycję lidera w Lotto Ekstraklasie oraz zapewnią sobie miejsce w najlepszej czwórce przed podziałem punktów. Białostoczanie chcą podtrzymać korzystną serię w domowych potyczkach. Przypomnijmy, że w trzech rozegranych w tym roku spotkaniach przed własną publicznością zawodnicy Michała Probierza strzelili 13 goli, tracąc zaledwie dwa.

Historia potyczek Jagiellonii z Bruk-Betem nie jest długa, ale miała burzliwe epizody. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie z 16 grudnia 2015 roku w Niecieczy, które Jaga przegrała 0:2, a najwięcej kontrowersji wzbudził drugi gol strzelony przez gospodarzy, kiedy rywale, sygnalizując wybicie piłki na aut (na boisku leżał jeden z graczy Termaliki), kontynuowali akcję i za sprawą Wojciecha Kędziory podwyższyli swoje prowadzenie. Już po końcowym gwizdku olbrzymie pretensje za takie zachowanie miał trener Michał Probierz.

Mecz z jesieni przyniósł znacznie mniejsze emocje, a spotkanie, które okrzyknięto wówczas hitem kolejki (Jagiellonia i Bruk-Bet Termalica zajmowały dwa pierwsze miejsca w tabeli), zakończyło się bezbramkowym remisem. Jagiellonia chce w niedzielę przerwać serię potyczek bez wygranej z Bruk-Bet Termalicą – od awansu „Słoników” do Ekstraklasy Jaga wygrała z nimi tylko raz.

Bruk-Bet Termalica stawi się przy Słonecznej już bez Czesława Michniewicza, który dwa tygodnie temu rozstał się z ekipą z Niecieczy. Wszystko dlatego, że nasz niedzielny rywal pozostaje bez wygranej w 2017 roku, w którym zanotował trzy remisy i trzy porażki. W Białymstoku zespół „Słoni” poprowadzi dotychczasowy asystent Michniewicza, Marcin Węglewski, którego zadaniem będzie utrzymanie drużyny w pierwszej ósemce na koniec rundy zasadniczej.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Białymstoku? Jagiellonia.pl przeprowadzi relację live z tego wydarzenia. Zaczynamy w niedzielę o 15:30!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00