AktualnościCLJ: Juniorzy odrabiają zaległości

CLJ: Juniorzy odrabiają zaległości

W środowe popołudnie juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zmierzą się na własnym boisku z Motorem Lublin. Będzie to zaległy mecz 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

Żółto-Czerwoni całkiem nieźle weszli w rundę wiosenną. Podopieczni trenerów Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki w trzech dotychczasowych spotkaniach w 2017 roku zdobyli siedem punktów, nie tracąc ani jednego gola. Dzięki sobotniej wygranej na wyjeździe z Cracovią 1:0 po bramce w końcówce Bartosza Ciborowskiego Jagiellończykom udało się zbliżyć do prowadzącej dwójki – UKS SMS Łódź i Legii Warszawa. Do pierwszego z wymienionych zespołów nasi młodzi zawodnicy tracą pięć punktów, mając jeden mecz zaległy, a to oznacza, że w walce o półfinał CLJ są już zależni tylko od samych siebie.

– Trzeba pochwalić zespół za determinację w tym spotkaniu, bo wszyscy bardzo się starali i podjęli rękawicę. Trzeba pamiętać, że my ciągle musimy lepić ten zespół, a oni wychodzą z tego obronną ręką i za to należą im się brawa. Dzisiaj na ławce mieliśmy głównie zawodników z rocznika 2000. To zwycięstwo, wyrwane przeciwnikowi z gardła w końcówce, smakuje inaczej, gdyż chłopcy zostawili serce na boisku – mówił po zwycięstwie z Cracovią trener Tomasz Kulhawik.

W środę powinien on mieć zdecydowanie większe pole manewru, jako że termin spotkania z Motorem nie pokrywa się z meczami pierwszego i drugiego zespołu. To oznacza, że przed sobotnim hitem z Legią Warszawa Żółto-Czerwoni powinni mieć okazję do gry w praktycznie najsilniejszym zestawieniu. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od sytuacji zdrowotnej kilku ofensywnych zawodników, których ostatnio zabrakło w weekendowych meczach.

Środowy rywal Jagiellonii, lubelski Motor, to drużyna, która potrafi zagrozić najlepszym. Żółto-Czerwoni przekonali się o tym jesienią, gdy mimo prowadzenia przez długi czas 1:0, stracili w końcówce dwa gole i z Lublina wracali bez punktów. Lublinianie przyjadą do Białegostoku mocno podrażnieni, bowiem w weekend niespodziewanie przegrali u siebie z TOP54 Biała Podlaska aż 0:3, przez co spadli na jedenaste miejsce w tabeli. Najgroźniejszym piłkarzem Motoru jest Olaf Martynek, który w tym sezonie strzelił osiem goli, zdobywając również zwycięską bramkę w pierwszym pojedynku obu zespołów.

Środowy zaległy mecz 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Jagiellonią Białystok a Motorem Lublin odbędzie się na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. Początek pojedynku o godzinie 15:00. Wstęp wolny, zapraszamy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00