AktualnościJaka Jaga w Lubinie, czyli w prasie o Jadze

Jaka Jaga w Lubinie, czyli w prasie o Jadze

W dzisiejszej prasówce sporo tekstów przed meczem z „Miedziowymi”. Dużo o sytuacji kadrowej „Żółto-Czerwonych”.

Gazeta Wyborcza
Juniorzy Jagi górą w zaległym meczu. – Młodzi piłkarze Jagiellonii wygrali w środę 2:1 z Motorem Lublin. Mecz w Białymstoku był zaległym spotkaniem z 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

Kurier Poranny
Romanczuk zastąpi Kostę? – Nie wdając się w dywagacje, czy to będzie kilkanaście dni, czy kilka tygodni, a może jeszcze więcej, jedno jest w zasadzie pewne – lidera żółto-czerwonych zabraknie w jutrzejszym, wyjazdowym meczu przeciwko Zagłębiu Lubin. Trzeba więc szukać następcy, a naturalnym kandydatem wydaje się być właśnie Romanczuk, który wszedł na boisko za kontuzjowanego Vassiljeva w meczu z Bruk-Betem. – To wcale nie jest przesądzone, a to, że zmieniłem Kostę jeszcze nic nie znaczy. Decyzja należy do trenera, a każdy w kadrze po to pracuje na treningach, by zagrać w podstawowym składzie – przekonuje ukraiński zawodnik.

Przegląd Sportowy
Góralski walczy z przeziębieniem. – Dziś rano po wspólnym śniadaniu piłkarze wyjadą na piątkowy mecz do Lubina. Jeszcze wczoraj nie było wiadomo, czy przeciwko Zagłębiu zagra mocno przeziębiony pomocnik Jacek Góralski. Decyzja o tym, czy znajdzie się w kadrze, zapadnie przed wyjazdem.

Kolejna reforma ligi? – LOTTO Ekstraklasa bez dzielenia punktów w sezonie 2018/19, a potem rewolucja – aż osiemnaście zespołów powalczy o mistrzostwo Polski. Tak wygląda plan na najbliższy rozwój LOTTO Ekstraklasy. W „Przeglądzie Sportowym” ujawniamy plany na reformę Ekstraklasy, która niedługo może przejść ogromne zmiany. Kluby LOTTO Ekstraklasy przygotowują pomysł: w przyszłym sezonie nadal 37 kolejek, ale po rundzie zasadniczej bez dzielenia punktów. To ich odpowiedź na opcję powiększenia ligi do 18 drużyn. Za dwa lata rozgrywki mogą wyglądać zupełnie inaczej. Za głębszymi zmianami jest prezes PZPN Zbigniew Boniek, który dziś inicjuje dyskusję o polskim futbolu na PGE Narodowym.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00