AktualnościCLJ: Zachować czujność w Bełchatowie

CLJ: Zachować czujność w Bełchatowie

W 23. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy Jagiellonii Białystok udadzą się do Bełchatowa. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki zagrają tam o kolejne ligowe punkty z miejscowym GKS.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu 2:1 nad Legią Warszawa młodzi Żółto-Czerwoni mają już czołówkę grupy wschodniej na wyciągnięcie ręki. Jagiellończycy tracą bowiem tylko dwa punkty do prowadzącego UKS SMS Łódź oraz ledwie jeden do wspomnianej Legii. Przed zaplanowanym na przyszły tydzień szlagierem z łodzianami przy Słonecznej nasi zawodnicy nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w Bełchatowie, gdzie ich rywale będzie czternasty w tabeli GKS.

–  Naszym zadaniem jest gonienie SMS, bo Legia ze swoim potencjałem będzie w tej dwójce. Skupiamy się na tym, żeby dopaść SMS i mamy wszystko w swoich rękach. Tracimy do nich dwa punkty i mamy mecz bezpośredni u siebie. Tonuję jednak emocje, bo już w Bełchatowie w czwartek czeka nas bardzo trudny mecz. Rozmawiałem z trenerem Legii, który ostatnio tam grał, i mam trochę informacji na ten temat. Mamy osiem kolejek i choć dzisiaj nie przybliżyliśmy się do półfinału, to wciąż jesteśmy w grze – mówił po sobotnim zwycięstwie nad Legią Warszawa trener Tomasz Kulhawik.

Spodziewając się trudnego spotkania w Bełchatowie szkoleniowiec naszych juniorów z pewnością ma na myśli dwa pojedynki z tego sezonu. Pierwszym z nich jest jesienne starcie z GKS przy Słonecznej, w którym Jagiellończycy wygrali 1:0 dzięki rzutowi karnemu wykorzystanemu na raty przez Damiana Toczydłowskiego w samej końcówce spotkania. Drugim z kolei jest niedawny mecz Legii Warszawa z GKS. Tydzień temu obrońcy tytułu wygrali w Bełchatowie tylko 1:0 po trafieniu Mateusza Praszelika i wcale nie byli tak daleko od straty punktów. To pokazuje, że pomimo zajmowania czternastego miejsca w tabeli bełchatowianie potrafią być groźni dla każdego.

Czwartkowy mecz 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 11:00. O wyniku będziemy na bieżąco informować na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00