AktualnościLWJM: AP Jagiellonia 2001 wygrywa w Olsztynie

LWJM: AP Jagiellonia 2001 wygrywa w Olsztynie

Juniorzy młodsi AP Jagiellonia 2001 wciąż są niepokonani w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Pawła Walińskiego tym razem wygrali na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 2:0 po dwóch bramkach Bartosza Bidy.

– Zagraliśmy dobry mecz i osiągnęliśmy dobry wynik. Dobrze weszliśmy w to spotkanie i graliśmy lepiej od gospodarzy – opowiada trener Wojciech Kobeszko. – Chłopcy dobrze zareagowali na nastawienie piłkarzy Stomilu, bo gospodarze wyszli bardzo zmotywowani, aby zdobyć swoje pierwsze punkty i grali naprawdę agresywnie. Nasi zawodnicy na szczęście niewiele sobie z tego robili – potrafili utrzymywać się przy piłce i konstruować ładne akcje ofensywne. Byliśmy zespołem prowadzącym grę i zasłużenie wygraliśmy 2:0.

– Pierwszego gola Bartek Bida strzelił już w czwartej minucie gry po ładnej akcji zespołu, a drugiego tuż przed przerwą uderzeniem z 16 metrów nie do obrony. Pierwsza połowa była rozgrywana pod nasze dyktando, gospodarze nie stworzyli sobie żadnej sytuacji stuprocentowej. Po przerwie dalej prowadziliśmy grę i szkoda, że nie wygraliśmy wyżej. Mieliśmy kilka fajnych sytuacji. W pierwszej połowie Kuba Jarmołowicz trafił w poprzeczkę, w drugiej Mikołaj Nawrocki nie wykorzystał rzutu karnego, a po dwie sytuacje zmarnowali jeszcze Jarek Kurkiewicz i Bartek Bida. – kontynuował opiekun juniorów młodszych z rocznika 2001.

– Wynik jest z pewnością zasłużony i dziękuję chłopakom za ich postawę, bo widać było, że im wszystkim bardzo zależało na zwycięstwie. Takie zachowanie chłopaków na pewno cieszy, ale do kolejnych meczów podchodzimy z pokorą. Pracujemy dalej, bo i dziś były indywidualne błędy, nad którymi możemy popracować. Z ciekawością patrzymy w przyszłość, bo już za dwa tygodnie rozegramy mecz na szczycie z Legią Warszawa – podsumował trener Kobeszko.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych – 4. kolejka:
Stomil Olsztyn – AP Jagiellonia Białystok (2001) 0:2 (0:2)

Bramki: Bida 4’, 36’.

AP Jagiellonia: Skład: Kaczorowski – Wolanin, Płoszkiewicz, Gdowik, Gwizdała (68’ Czerech) – Matus (51’ Kurkiewicz), Bayer (60’ Rosłan), Nawrocki (76’ Jabłoński), Guziejko (56’ Krupiński) – Jarmołowicz (51’ Bortniczuk), Bida.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00