AktualnościWychowanek Jagi najlepszy w Europie, czyli w prasie o Jadze

Wychowanek Jagi najlepszy w Europie, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasówce na pierwszy plan wysuwają się materiały dotyczące naszego wychowanka – Bartka Żynela. Białostoczanin jako pierwszy Polak wygrał Młodzieżową Ligę Mistrzów.

Fakt
Żynel wygrał Młodzieżową Ligę Mistrzów. – Bartłomiej Żynel, to wychowanek białostockiej szkoły bramkarskiej. Tej samej, przez którą przeszli m.in. Grzegorz Sandomierski, czy Bartłomiej Drągowski. Pierwszy świetnie radzi sobie w Ekstraklasie, a drugi pomału podbija włoska Serie A. Żynel również zaszedł bardzo daleko, bo w 2013 roku został wypatrzony przez scoutów FC Salzburg i przeniósł się do Austrii. Teraz zbiera profity za swoją prace, ponieważ wraz z kolegami z zespołu zwyciężył rozgrywki młodzieżowej Ligi Mistrzów. Stał się tym samym pierwszym polskim zawodnikiem, któremu udała mu się ta sztuka.

Długa przerwa Wasiluka. – Marek Wasiluk, jeden z liderów obrony Jagiellonii Białystok, w tym sezonie już nie wystąpi. 29-latek na skutek starcia z piłkarzem Piasta Gliwice Gerardem Badią, nabawił się kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. To oznacza, że czeka go operacja i kilkumiesięczna rehabilitacja. Marek Wasiluk może mówić o sporym pechu, bo nie tak dawno wrócił do pełni zdrowia właśnie po kontuzji zerwania więzadeł, ale tym razem kontuzjowana jest druga noga.

Przegląd Sportowy
Żynel wygrał w Youth League. – W końcówce finału zwycięstwo RB Salzburg uratował Bartłomiej Żynel, który w 90. minucie popisał się fantastyczną interwencją po strzale Davida Tavaresa. Urodzony w 1998 roku piłkarz, który przed trzema laty przeniósł się do Austrii z Jagiellonii Białystok, jest filarem triumfatora młodzieżowej Ligi Mistrzów. Przez pierwsze dwa sezony w nowym kraju golkiper był wypożyczany do FC Liefering, a teraz potwierdza swoją wartość w młodzieżowym zespole z Salzburga. W ośmiu spotkaniach w tym sezonie UEFA Youth League Polak musiał zaledwie czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki, a do tego czterokrotnie zachował czyste konto.

Dziś decyzja o operacji. – Z gry na dłużej wypadł Marek Wasiluk, który nabawił się kontuzji w Gliwicach. Obrońca zapewne przejdzie operację więzadeł, ale decyzja o tym zapadnie dziś po zapoznaniu się lekarzy z opisem rezonansu.

Kurier Poranny
Pożegnanie Sławomira Wojtulewskiego. – Cześć, przyjacielu, co dobrego w naszej Jagiellonii? Co dobrego w Białymstoku? – takie powitanie słyszałem wielokrotnie na początku rozmów telefonicznych, czy też bezpośrednich spotkań podczas jego częstych wizyt w naszym mieście. To najlepiej świadczy o jego otwartości, serdeczności i zainteresowaniu tym, co jest bliskie także mojej skromnej osobie – Jagą i Białymstokiem.

Białostoczanin wygrał Ligę Mistrzów. – Białostoczanin Bartłomiej Żynel zdobył Młodzieżową Ligę Mistrzów. Jego FC Salzburg pokonał w Nyonie 2:1 Benficę Lizbona. W decydującym meczu zagrał od początku. W końcówce finału młody białostoczanin uratował zwycięstwo RB Salzburg, kiedy w 90. minucie popisał się fantastyczną interwencją po strzale Davida Tavaresa.

Runda zasadnicza za nami. – Jagiellonia Białystok została najlepszym zespołem po 30. kolejce rozgrywek. Żółto-czerwoni pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice 1:0, po golu niezawodnego Cilliana Sheridana. Przed podopiecznymi Michała Probierza teraz najważniejsza część sezonu – siedem meczów, które zadecydują o losach tytułu mistrza Polski. – W 30 kolejkach ugraliśmy punkt więcej od drużyny, która remisuje w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. Mamy pierwsze miejsce i chcemy je obronić. Przed nami spotkania, które zadecydują o wszystkim – mówi szkoleniowiec białostockiego zespołu.

Gazeta Współczesna
Nie ma już meczów nieważnych. – Gratulujemy pierwszego miejsca w tabeli po części zasadniczej, cieszymy się ze zwycięstwa Jagiellonii 1:0 nad Piastem, ale o wyjeździe do Gliwic trzeba szybko zapomnieć. Teraz przed białostoczanami siedem meczów o wszystko. W każdym z nich Jagiellonia musi być gotowa na jeszcze większą walkę, niż w pojedynku z „piastunkami”.

Gazeta Wyborcza
Żynel wygrał młodzieżową Ligę Mistrzów. – 19-letni Bartłomiej Żynel to wychowanek Jagiellonii. Bramkarz grał w drużynie juniorów białostockiego klubu m.in. wraz z Przemysławem Mystkowskim. Pomocnik jest obecnie w pierwszej drużynie (ma już ponad 30 występów w ekstraklasie). Golkiper wybrał inną ścieżkę rozwoju. Bartłomiej Żynel przed trzema laty przeniósł się do klubu z Salzburga. (…) W drodze do finału austriacki zespół wyeliminował m.in. Barcelonę, Manchester City, Paris Saint-Germain i Atletico Madryt.

Kelemen w ’11’ kolejki. – Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok znalazł się w najlepszej jedenastce 30. kolejki ekstraklasy. Wyboru dokonała redakcja sportowa Canal +, serwis ekstraklasa.org i onet.

Wasiluka czeka długa przerwa. – Marek Wasiluk zerwał więzadła w kolanie. Obrońcę Jagiellonii Białystok czeka operacja.

Super Express
Żynel zatrzymał Benficę. – Duży udział w tym sukcesie miał Bartłomiej Żynel, 19-letni utalentowany bramkarz, wychowanek Jagiellonii Białystok. w zespole Red Bull Salzburg gra od 2014 roku i nie przestaje błyszczeć. Po wypożyczeniu do drugoligowego FC Liefering wrócił do zespołu Marco Rose’a i po udanym turnieju, okraszonym wieloma fantastycznymi interwencjami, zwyciężył w Lidzie Młodzieżowej UEFA. Warto zaznaczyć, że w końcówce finału drużyna z Salzburga grała w dziesiątkę. Polak nienagannie dyrygował wtedy swoją obroną i w jednej z ostatnich akcji meczu wybronił wyjątkowo groźną sytuację Benfiki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00