AktualnościProbierz: Teraz gramy od nowa

Probierz: Teraz gramy od nowa

        – Każdy mecz jest inny. Każdy może się inaczej ułożyć. Czasem to kwestia jednej czy dwóch boiskowych sytuacji. Runda zasadnicza jest już zamknięta. Teraz gramy od nowa i nie sugerujemy się poprzednimi spotkaniami – mówi przed rozpoczęciem rundy dogrywkowej trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

Przed decydującą o losach mistrzowskiego tytułu rundą, na temat ewentualnych końcowych rozstrzygnięć, w mediach wypowiadało się wielu ekspertów. Niewiele z sondowanych osób przed ostatnimi siedmioma kolejkami wróży sukces Jagiellonii Białystok. – Nie zmierzam polemizować z tymi opiniami. Wielokrotnie już mówiłem, że my w tym towarzystwie występujemy w roli Kopciuszka. To jednak niczego nie zmienia. Wiemy co mamy zrobić i jesteśmy gotowi na podjęcie wyzwania. Chcemy wypaść jak najlepiej w pozostałych meczach – mówi w swoim stylu szkoleniowiec Jagiellonii.

Przed dwoma laty, gdy Żółto-Czerwoni zajęli trzecie miejsce, do rundy dogrywkowej przystępowali z 7 punktami straty do Legii Warszawa i 5 do Lecha. Ostatecznie stratę zniwelowała do odpowiednio punktu oraz dwóch. Teraz sztab szkoleniowy Jagi jest bogatszy o doświadczenia z tamtego sezonu, a także dysponuje skromną, to skromną, ale jednak przewagą. Białostoczanie do „Pucharu Maja” przystąpią zależni, tylko i wyłącznie od siebie. – I niech tak zostanie. Wiemy, o co gramy, ale do tamtego sezonu już nie wracamy. To już historia. Ten sezon to nowe rozdanie, póki co karta nam idzie i będziemy starali się to wykorzystać – przekonuje trener Probierz.

Dużo może zależeć od startu drugiej rundy. Na początek Żółto-Czerwoni zmierzą się z Pogonią Szczecin. Portowcy są jedną z tych drużyn, które wyjątkowo w tym sezonie nie leżą białostoczanom. Dwa ligowe remisy (0:0) pokazują, że te mecze należą do bardzo zaciętych rywalizacji. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na przełamanie. – Na pewno na to nie patrzymy w ten sposób. Każdy mecz jest inny. Każdy może się inaczej ułożyć. Czasem to kwestia jednej czy dwóch boiskowych sytuacji. Runda zasadnicza jest już zamknięta. Teraz gramy od nowa i nie sugerujemy się poprzednimi spotkaniami – wyjaśnia szkoleniowiec Jagi.

Pomoc w dobrym otwarciu mogą nieobecni ostatnio z różnych powodów Konstantin Vassiljev, Przemysław Frankowski oraz Piotrek Tomasik. – Piotrek wraca już do składu. Kosta i Franek również są już w treningu, ale czy zagrają w niedzielę, tego nie wiemy. Z resztą, nawet jeśli byśmy już dziś byli tego pewni, to przecież oczywiste, że nie będziemy się tym chwalić – mówi trener Żółto-Czerwonych.

Co zrobić, żeby dobrze otworzyć finałowe zmagania? – To co zawsze, strzelić jedną bramkę więcej. My postaramy się o dobrą robotę na boisku. Mam nadzieję, że pomogą nam licznie zgromadzeni na trybunach kibice – zakończył trener Michał Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00