AktualnościCLJ: Pewny triumf w Białej Podlaskiej

CLJ: Pewny triumf w Białej Podlaskiej

Juniorzy starsi Jagiellonii wygrali na wyjeździe z TOP54 Biała Podlaska 4:1 w meczu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Dzięki tej wygranej Żółto-Czerwoni zbliżyli się do czołowej dwójki grupy wschodniej, która w ten weekend straciła punkty.

– Najistotniejszy jest wynik i wszystko inne schodzi na drugi plan – mówi trener Tomasz Kulhawik. – Mieliśmy swoje problemy i przed meczem, i w jego trakcie. Słabo przystosowaliśmy się do grząskiego boiska, przez co na początku spotkania byliśmy bardzo niedokładni i wręcz bezsilni w ataku. To przełożyło się na prosty błąd w obronie, bo przeciwnik strzelił nam gola i wyszedł na prowadzenie w bardzo prosty sposób. Mordowaliśmy się i było widać, że na co dzień trenujemy w zupełnie innych warunkach.

– Na szczęście tuż przed przerwą gola na 1:1 strzelił Paweł Olszewski i ta bramka pozwoliła nam się uspokoić – kontynuował trener juniorów starszych Jagi. – W przerwie mogliśmy wyczyścić głowy i w drugiej połowie walczyć o zwycięstwo. Szybko strzeliliśmy drugiego gola, po tym jak dośrodkowanie Marcina Pigla wypuścił z rąk bramkarz gospodarzy i do siatki trafił Michał Domański. Niedługo później po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry gola strzelił Bartek Ciborowski, a wynik na 4:1 ustalił na kwadrans przed końcem Rafał Kiczuk.

– Nie graliśmy wielkiej piłki, ale najważniejszy dziś był wynik. Wszystko za sprawą remisu SMS Łódź w Mielcu 2:2, dzięki czemu wciąż jesteśmy w grze o półfinał. Po tym, jak Legia też tylko zremisowała z Polonią, warto zauważyć, że to my wiosną zdobyliśmy najwięcej punktów, więc szkoda tylko tej jesieni, kiedy to straciliśmy tych oczek zbyt wiele. Dzisiejszy mecz był dość przeciętny i zapominamy już o nim. Owszem, mieliśmy swoje indywidualności, niezłe sytuacje, ale ostatecznie liczą się tylko trzy punkty – zakończył trener Kulhawik.

Po dzisiejszej wygranej Żółto-Czerwoni tracą do drugiego SMS Łódź dwa, a do pierwszej Legii Warszawa sześć punktów. Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery kolejki. W najbliższej Jaga zagra na własnym boisku ze Stalą Mielec.

Centralna Liga Juniorów – 26. kolejka:
TOP54 Biała Podlaska – Jagiellonia Białystok 1:4 (1:1)

Bramki: ? 15’ – Olszewski 42’, Domański 54’, Ciborowski 65’, Kiczuk 75’

Jagiellonia: Gostomski – Ciborowski (80’ Tomar), Kiczuk, Pajnowski, Pigiel (70’ Koźlik) – Prusaczyk, Renkowski (46’ Domański) – Olszewski, Ostaszewski, Prolejko – Konon (80’ Fryczkowski).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00