AktualnościIII liga: Rezerwy rozstrzelały z dystansu outsidera

III liga: Rezerwy rozstrzelały z dystansu outsidera

Trzecioligowe rezerwy Jagiellonii przerwały w niedzielę serię pięciu meczów bez zwycięstwa. W meczu 27. kolejki podopieczni Dariusza Bayera pokonali na własnym boisku Motor Lubawa 3:1.

Żółto-Czerwoni w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyli w sumie tylko jeden punkt, nie strzelając żadnego gola. Mecz z Motorem miał być dla nich idealną okazją na przełamanie, bowiem rywal w dotychczasowych 26 kolejkach zdobył zaledwie 5 punktów. Początek spotkania nie był jednak łatwy dla Jagi. Wszystko za sprawą defensywnie usposobionego rywala oraz bardzo trudnych warunków atmosferycznych, gdyż w pierwszych 30 minutach nad boiskiem rozpętała się potężna ulewa. W tym czasie Jagiellończycy ograniczali się do strzałów z dystansu, ale próby Emila Gajki czy Przemka Mystkowskiego mijały bramkę Damiana Suszczewicza.

Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej części gry akcje Żółto-Czerwonych były składniejsze, szczególnie lewą stroną, na której dobrze rozumieli się Bartosz Giełażyn i Jonatan Straus. To właśnie po ataku tych dwóch zawodników z kilku metrów spudłował Damian Grabowski, który miał najlepszą okazję do strzelenia gola w pierwszej połowie. To jednak nie on, a Dawid Polkowski tuż przed przerwą zapewnił Jadze prowadzenie. „Polkoś” w 43. minucie gry zdecydował się na mocny strzał z dystansu i po rykoszecie piłka wpadła do siatki Motoru.

Po zmianie stron dominacja Jagi nie podlegała dyskusji. W tej części dwa gole dla drużyny trenera Bayera dwoma pięknymi uderzeniami zza pola karnego strzelił Przemysław Mystkowski. Swoją bardzo dobrą okazję miał też Jonatan Straus, którego uderzenie głową efektownie obronił Damian Suszczewicz.

Gości stać było tylko na trafienie honorowe w samej końcówce, kiedy to w polu karnym faulował rywala Mateusz Maliszewski, a z rzutu karnego Krzysztofa Karpieszuka pokonał Daniel Malinowski. Ostatecznie Jagiellonia II pewnie wygrała z Motorem 3:1 i zdobyła trzy punkty, które oddalają Żółto-Czerwonych od strefy spadkowej.

Dariusz Bayer (trener Jagiellonii II): Jeszcze nie możemy odetchnąć ze spokojem, bo tych kolejek wciąż trochę zostało, ale dzisiaj uczulałem chłopaków, że jest to dla nas niezwykle ważny mecz. Tych trzech punktów potrzebowaliśmy jak powietrza.

– Tak jakoś w tej rundzie się dobrze składa, że jak schodzą do nas zawodnicy z pierwszego zespołu, to potrafią decydować o wyniku spotkania. Wcześniej bramki strzelali obrońcy – Jonek Straus i Łukasz Burliga. Dzisiaj dwa gole strzelił Mystek, jednego Polkoś i co ciekawe, to wszystko były uderzenia zza pola karnego, a w poprzednich meczach w tym elemencie nie wyglądaliśmy najlepiej.