AktualnościProbierz: Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę

Probierz: Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę

– Ta przegrana jest bolesna, ale przegraliśmy bitwę, a nie wojnę. Wszystko mamy w swoich rękach i będziemy walczyć do samego końca – mówił po porażce z Lechią Gdańsk trener Jagiellonii Białystok. Michał Probierz.

– Zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze, bo stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji i mieliśmy mecz pod kontrolą. Wydawało się, że tak to spokojnie będzie, ale jeśli nie wykorzystuje się aż tylu sytuacji z takim przeciwnikiem, to ciężko cokolwiek zrobić. Jeśli ma się tyle okazji na otwarcie wyniku, to mówiliśmy sobie, że musimy zrobić wszystko, aby to uczynić i doprowadzić do tego, że Lechia musiałaby atakować dużo więcej. Straciliśmy jednak bramkę i widać było brak doświadczenia, bo za szybko chcieliśmy ją odrobić. Straciliśmy drugą bramkę i w przerwie staraliśmy się uspokoić, żeby nie grać „na wariata” – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Trzecia bramka zadecydowała jednak, że mecz był praktycznie zamknięty, ale walczyliśmy do końca. Próbowaliśmy do samego końca zdobyć honorową bramkę i naprawdę bardzo szkoda, że się nie udało, bo uderzaliśmy bardzo często na bramkę Lechii. Widać, że Dusan Kuciak wprowadził do niej dużo stabilności. Bardzo szkoda tego spotkania, ale w niedzielę mamy kolejny bardzo ważny mecz. Musimy się jak najszybciej zregenerować i przygotować się do meczu z Legią – zakończył Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00