AktualnościŻyciowa szansa Dawida, czyli w prasie o Jadze

Życiowa szansa Dawida, czyli w prasie o Jadze

Na dwa dni przed meczem z Wisłą na pierwszy plan wysuwają się wywiad z Tomaszem Frankowskim oraz dużego tekstu o Dawidzie Szymonowiczu.

Gazeta Krakowska
Tomasz Frankowski broni Michała Probierza. – Nie dziwię się reakcji Michała, tym bardziej, że w Białymstoku jesteśmy uczuleni na tym punkcie. Chcę przypomnieć sytuację sprzed dwóch lat, gdy Jagiellonia też dość niespodziewanie włączyła się w walkę o mistrzostwo Polski. Był taki mecz z Legią w Warszawie, który „Jaga” przegrała 0:1 po bramce w doliczonym czasie gry z wyimaginowanego rzutu karnego. Nerwy były wtedy tym większe, że 30 sekund wcześniej karny należał się Jagiellonii. Myślę, że teraz może być to taka przezorność Michała Probierza, który pewnie doskonale pamięta tamten sezon, a teraz widzi, że przez błędy sędziowskie jego drużyna znów traci punkty. (…) Jeden słabszy mecz, którego w dodatku drużyna nie przegrała, o niczym nie świadczy. Chcę przypomnieć, że już jesienią niektórym wydawało się, że Jagiellonia zanotuje spadek formy, a jednak Probierz po nieudanym jednym, czy drugim spotkaniu, szybko potrafił odbudować zespół. Również wiosną, gdy drużyna musiała sobie radzić bez Vassiljeva, też się wydawało, że peleton wchłonie Jagiellonię, a jednak to zespół z Białegostoku cały czas spogląda na resztę stawki z pozycji lidera.

Kurier Poranny
Warmia ograła rezerwy Jagi. – O ile pokonanie przez łomżan Ruchu Wysokie Mazowieckie trudno uznać za niespodziankę, to taką jest z pewnością wyeliminowanie z rozgrywek trzecioligowych rezerw Jagiellonii Białystok przez grającą szczebel niżej Warmię Grajewo. Wilczki już w pierwszych 20 minutach zdobyły dwie bramki, a po zmianie stron dołożyły kolejną. (…) Dodajmy, że wczoraj żółto-czerwoni zagrali bez żadnego wsparcia złożonego z zawodników z pierwszego zespołu.

Przegląd Sportowy
Życiowa szansa Szymonowicza. – W tym sezonie 21-latek grał rzadko. Na boisku pojawiał się, kiedy problemy ze zdrowiem lub kartkami mieli Guti bądź Runje. Z tego powodu wychowanek Polonii Lidzbark Warmiński rozegrał tylko pięć ligowych spotkań. Mimo to z obozu lidera rozgrywek dochodziły sygnały o tym, że młodzian robi systematyczne postępy. Ponoć wiele razy prosił asystentów Michała Probierza o zajęcia indywidualne, na których szlifował m.in. grę głową. Wychodzi więc na to, że Szymonowicz to bardzo pracowity i ambitny chłopak. Pytanie tylko, czy poradzi sobie z presją gry o mistrzostwo Polski? – Rozmawiałem z Dawidem telefonicznie trzy dni temu. Wiem o kontuzji Runje, on też zdaje sobie sprawę, że musi być teraz gotowy. To bardzo odpowiedzialny zawodnik. Na pewno sobie poradzi. Już z Koroną musiał wystąpić i spisał się bez zarzutu, mimo że gospodarze naprawdę mocno naciskali Jagiellonię – mówi Artur Łopatko trener Stomilu Olsztyn, a w przeszłości szkoleniowiec ekipy juniorów tego klubu, której graczem był Szymonowicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00