AktualnościProbierz: Nadal jesteśmy w walce o mistrzostwo

Probierz: Nadal jesteśmy w walce o mistrzostwo

        – Żałujemy, bo w drugim spotkaniu z rzędu nie wykorzystaliśmy sytuacji. Wiadomo, że z Legią ciężko jest je stworzyć , bo to zespół, który bardzo dobrze gra na wyjeździe i jest bardzo silny z kontrataków – powiedział po meczu z Legią Warszawa (0:0) trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

– Przemyśleliśmy jak z nimi grać i zagraliśmy tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Zabrakło jedynie skuteczności, żeby zdobyć bramkę i też trochę cwaniactwa w niektórych momentach, bo po tej czerwonej kartce powinniśmy grać trochę spokojniej, a za szybko chcieliśmy wszystko zrobić. Ale najważniejsze dla nas jest to, że zneutralizowaliśmy to, co jest atutem Legii, czyli Odjidję, Guilherme i Radovicia, widać było, że nie mogli nic zrobić. Staraliśmy się grać bardzo blisko siebie. Zabrakło cwaniactwa przy wyprowadzania kontrataków. Zabrakło chłopakom takiego doświadczenia, żeby czasami się wywrócić, jak to niektórzy potrafią dobrze robić – powiedział 44-latek.

– Cieszymy się, bo po 35. kolejce nadal jesteśmy w walce o mistrzostwo. Na pewno Korona z Maćkiem (Bartoszkiem – przyp.red.) zrobi wszystko, żeby ograć Legię. My musimy wykonać swoje zadanie, czyli wygrać dwa mecze. Na pewno rozgrywki są do końca dla wszystkich pasjonujące. Fajnie, że znalazł się czwarty zespól, bo zawsze liga kończyła się na dwóch, a teraz są cztery i wszyscy mają pasjonujący koniec. Wierzę w to, że na koniec to my będziemy się cieszyć, bo kiedyś to szczęście musi się nam zwrócić. Suma szczęścia i nieszczęścia równa się zeru. Dzisiaj się sędzia akurat nie pomylił, bo był spalony. Sędziowanie było bardzo dobre i trzeba pochwalić pana Frankowskiego, bo było to bardzo trudne spotkanie. Mam do niego pretensje tylko o jedną decyzję, ale zostawię to już między mną, a nim – zakończył trener naszego zespołu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00