AktualnościKolejna edycja Jaga Cup już 10-11 czerwca!

Kolejna edycja Jaga Cup już 10-11 czerwca!

W dniach 10-11 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się siódma edycja Międzynarodowego Turnieju JAGA CUP 2017. Organizatorem imprezy jest Jagiellonia Białystok S.S.A. Turniej jest współfinansowany z dotacji Prezydenta Miasta Białegostoku oraz ze środków dotacji przyznanych przez Województwo Podlaskie w ramach promocji regionu.

Turniej organizowany jest dla dzieci z rocznika 2007 i weźmie w nim udział 12 drużyn z Polski oraz krajów europejskich. Już po raz drugi będziemy gościć szkocką drużynę – Celtic Glasgow. Słynny zespół ze Szkocji nie jest jedynym zagranicznym zespołem, który w tym roku pojawi się w Białymstoku. Swój udział potwierdziły również angielski Arsenal Londyn, niemiecka BVB Borussia Dortmund oraz estoński FC Infonet Tallin.

Do zmagań po najwyższe trofeum dołączą czołowe zespoły z Polski: Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin oraz Wigry Suwałki.

O miejsce w wielkiej dwunastce Międzynarodowego Turnieju JAGA CUP 2017 miały szansę zawalczyć kluby oraz szkółki piłkarskie współpracujące z Jagiellonią Białystok w ramach partnerstwa sportowego: BKS Lublin, AP Ostróda, Warmia Grajewo, Olimpia Zambrów, Mamry Giżycko, Puszcza Hajnówka oraz Ruch Wysokie Mazowieckie. Eliminacje do turnieju odbędą się 1 czerwca 2017 roku na  Stadionie Miejskim w Białymstoku, a zwyciężyła w nich drużyna BKS Lublin.

Niebawem odbędzie się także oficjalne losowanie z którego wyłonimy dwie sześciozespołowe grupy, które w pierwszym dniu turnieju (sobota 10 czerwca) wezmą udział w grach eliminacyjnych- mecze odbędą się w swoich grupach systemem każdy z każdym. Trzy najlepsze zespoły z obu grup  utworzą grupę finałową – Ligę Mistrzów i zawalczą o miejsca 1-6. Pozostałe drużyny utworzą Ligę Europy i zmagać się będą o miejsca 7-12. Rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się w niedzielę 11 czerwca.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji dotyczące turnieju na naszej stronie internetowej oraz facebooku.

Turniej współfinansowany przez Urząd Miasta Białegostoku (www.bialystok.pl). Realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, PZPN, Akademii Klasy Ekstra, Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00