AktualnościJagielloński rozkład jazdy: 27-30 maja [PLAN MECZÓW]

Jagielloński rozkład jazdy: 27-30 maja [PLAN MECZÓW]

Coraz mniej piłkarskich weekendów pozostało do końca sezonu 2016/17. Czas sprawdzić, co nas czeka w najbliższych dniach z udziałem Żółto-Czerwonych.

Do końca rozgrywek Lotto Ekstraklasy pozostały dwie kolejki, a szanse na mistrzostwo Polski mają wciąż cztery zespoły. W meczu wyjazdowym z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza druga w tabeli Jagiellonia Białystok postara się wywrzeć presję na prowadzącej Legii Warszawa. Żółto-Czerwoni będą faworytem spotkania w Niecieczy, a w razie ich zwycięstwa stanie się jasne, że losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Wszystkie mecze 36. kolejki w grupie mistrzowskiej zostaną rozegrane w niedzielę o godzinie 18:00.

W minioną niedzielę doszło do starcia Jagiellonia – Legia na szczeblu Ekstraklasy, a w najbliższą sobotę w III lidze zmierzą się ze sobą rezerwy obu klubów. O godzinie 13:00 na stadionie w Wysokiem Mazowieckiem podopieczni Dariusza Bayera powalczą o bardzo ważne w kontekście utrzymania trzy punkty. Na cztery kolejki przed końcem każdy punkt dla Żółto-Czerwonych jest na wagę złota, bowiem ich przewaga nad czternastym Ursusem Warszawa to sześć punktów, a za dwa tygodnie dojdzie do bezpośredniej konfrontacji obu zespołów.

W Centralnej Lidze Juniorów już niewiele wskazuje na to, że juniorzy starsi Jagiellonii Białystok awansują do półfinału rozgrywek. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki zagrają na własnym boisku z Polonią Warszawa. Żółto-Czerwoni chcą godnie zakończyć rozgrywki serią 22 meczów bez porażki, dlatego w sobotę zrobią wszystko, aby wywalczyć komplet punktów. Mecz rozgrywany na boisku bocznym Stadionu Miejskiego rozpocznie się o godzinie 14:00.

W Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych we wtorek o godzinie 15:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego dojdzie do rewanżu pomiędzy dwoma zespołami naszej Akademii. W pierwszym meczu lepsza okazała się prowadząca w tabeli drużyna Wojciecha Kobeszki i Pawła Walińskiego z rocznika 2001, która wygrała 3:1, ale zespół Samuela Tomara i Jakuba Kozioła z rocznika 2000 z pewnością będzie chciał się zrewanżować za to niepowodzenie. Wszystkich fanów piłki młodzieżowej zapraszamy na ten pojedynek.

„Jagielloński rozkład jazdy” na dni 27-30 maja:

Lotto Ekstraklasa:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok (niedziela, 18:00, nc+ 38)

III liga:
Jagiellonia II Białystok – Legia II Warszawa (sobota, 13:00, stadion w Wysokiem Mazowieckiem)

Centralna Liga Juniorów:
Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa (sobota, 14:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych:
Jagiellonia Białystok (2000) – AP Jagiellonia Białystok (2001) (wtorek, 15:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00