AktualnościKelemen: Chcemy do końca walczyć o coś wielkiego

Kelemen: Chcemy do końca walczyć o coś wielkiego

– Każdy mecz jest inny i trzeba mieć to na uwadze. Musimy podejść do tego spotkania bardzo zdeterminowani. Wiemy, o co gramy, dlatego liczy się dla nas tylko zwycięstwo. Jeśli wygramy w Niecieczy, to do ostatniej kolejki będziemy walczyć o coś wielkiego. Zrobimy wszystko, aby tak się stało – mówi przed spotkaniem w Niecieczy Marian Kelemen.

– Najważniejsze będzie to, co będzie się działo w naszych głowach. Musimy skupić się na tym spotkaniu, nie myśląc o niczym innym. Musimy być skoncentrowani i zdeterminowani od pierwszej do ostatniej sekundy, a wtedy powinniśmy się cieszyć z trzech punktów – kontynuował golkiper Jagi, który przeciwko Legii ustanowił nowy klubowy rekord czystych kont w jednym sezonie w Ekstraklasie. Kelemen nie stracił gola już w trzynastym spotkaniu w obecnych rozgrywkach.

– Dla mnie najważniejsze są trofea drużynowe. Rekord cieszy, ale najważniejsze są dwa najbliższe mecze i zwycięstwa zespołowe. Jeśli by się udało zdobyć to, o czym myślę, to będzie super – zaznaczał doświadczony Słowak.

– Myślę, że przez cały sezon dobrze pracowaliśmy w defensywie jako zespół. Z tego też wynika liczba czystych kont. Patrząc na niektóre mecze, to mogłoby być ich więcej. Z Koroną czy Cracovią traciliśmy jedyne bramki po błędach sędziego, ale trzeba przyznać, że generalnie nie jest źle pod tym względem – dodał Marian Kelemen, który nie przejmuje się tym, że Jaga będzie grała w Niecieczy bez trzech zawodników odpowiedzialnych w dużej mierze za defensywę Żółto-Czerwonych – zawieszonych za kartki Ivana Runje, Łukasza Burligi i Tarasa Romanczuka.

– To dobrzy zawodnicy, ale mamy w kadrze 25 piłkarzy, którzy trenują codziennie, aby w takich meczach móc godnie zastąpić kolegów. Każdy pracuje na to, aby zawsze być przygotowanym do gry, dlatego to nie powinno być dla nas problemem – zakończył 37-letni bramkarz Jagiellonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00