AktualnościLMJM: Zapowiedź 13. kolejki

LMJM: Zapowiedź 13. kolejki

W najbliższy weekend zostanie rozegrana trzynasta, przedostatnia kolejka Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Druga w tabeli AP Jagiellonia 2001 zagra na własnym boisku z trzecią Legią Warszawa. Piąty zespół Jagiellonii 2000 zmierzy się z kolei na wyjeździe z Naki Olsztyn.

Wtorkowa porażka w derbach Akademii ze starszymi kolegami 0:3 mocno skomplikowała walkę o awans drużynie Wojciecha Kobeszki i Pawła Walińskiego z rocznika 2001. Żółto-Czerwoni znaleźli się przez to na drugim miejscu ze stratą jednego punktu do prowadzącej Polonii Warszawa. W związku z tym młodzi Jagiellończycy nie tylko muszą w swoich meczach zdobyć komplet punktów, ale też liczyć na jedno potknięcie Czarnych Koszul.

– W drugiej połowie się odkryliśmy, gdyż chcieliśmy za wszelką cenę strzelić wyrównującego gola. Nawet remis stawiał nas w zupełnie innej sytuacji. Szkoda, ale i tak zaszliśmy daleko. Dziękuję chłopakom za postawę, choć jeszcze liga się nie skończyła i będziemy walczyć do końca – mówił po tym spotkaniu trener Kobeszko.

W niedzielę jego podopieczni zmierzą się na własnym boisku z Legią Warszawa, która w ligowej tabeli ma tyle samo punktów. Tylko zwycięzca tej konfrontacji będzie miał jeszcze szanse na wyprzedzenie w ligowej tabeli Polonii Warszawa, w związku z czym stawka tego pojedynku będzie bardzo wysoka.

Starszy zespół Jagiellonii z rocznika 2000 zagra z kolei w Olsztynie z miejscowym Naki. Wspomnianym zwycięstwem nad młodszym rocznikiem podopieczni Samuela Tomara i Jakuba Kozioła przerwali serię trzech porażek z rzędu i choć szans na awans do półfinału nie mają już nawet matematycznych, zapowiadają oni walkę o każdy punkt do końca sezonu.

– Cieszy nas to, że udało nam się przełamać złą serię, choć to raz jeszcze pokazuje, że nasze możliwości są zdecydowanie większe niż osiągane przez nas wyniki. Dzisiaj zagraliśmy bardzo mądrze i konsekwentnie, czego brakowało nam choćby tydzień temu z Polonią, gdzie sami sobie strzeliliśmy sześć goli. Jestem zawiedziony naszym dorobkiem punktowym, to fakt, ale z drugiej strony wiem, że ci chłopcy zrobili naprawdę duże postępy, nawet jeśli nie przekłada się to w tej lidze na wyniki – mówił we wtorek trener Tomar.

Oba mecze jagiellońskich zespołów zostaną rozegrane w niedzielę o godzinie 15:00. O wynikach będziemy w miarę możliwości informować na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00