AktualnościAlbum „Tak rodziła się żółto-czerwona legenda” w sprzedaży!

Album „Tak rodziła się żółto-czerwona legenda” w sprzedaży!

Drodzy Kibice, z okazji 30-lecia pierwszego w historii Jagiellonii awansu do ekstraklasy, w trakcie niedzielnego meczu z Lechem Poznań rozpocznie się sprzedaż albumu „Tak rodziła się żółto-czerwona legenda”, przygotowanego we współpracy klubu z Gazetą Współczesną.

Jak pisze autor książki, Dariusz Klimaszewski, „nie jest to powieść z fikcyjnymi bohaterami. To książka – dokument z autentycznymi postaciami. Powstała na podstawie sprawozdań z wszystkich meczów zespołu Jagiellonii w sezonie 1986/87, wypowiedzi, komentarzy i ciekawostek, opublikowanych na łamach Gazety Współczesnej, a także wspomnień autora, które nie ujrzały światła dziennego”

W ten sposób możemy przenieść się 30 lat wstecz – do sezonu, w którym nasz klub odniósł swój pierwszy poważny sukces, jakim był awans do krajowej elity. Jest to opowieść o drużynie, która pod wodzą Janusza Wójcika i Mirosława Mojsiuszki nie tylko rozkochała w sobie lokalną społeczność (na mecze w Białymstoku przychodziło po 30 tysięcy osób, więcej niż na większość meczów ówczesnej I ligi), ale też zyskała uznanie wielu bezstronnych obserwatorów. Zespół złożony głównie z rodowitych białostoczan pokazał, że również w naszym mieście i regionie, często przez wielu wyśmiewanym i nazywanym „Polską B”,  może powstać coś pięknego.

Elegancko wydany album zawiera nie tylko opis wydarzeń z historycznego sezonu 1986/87, ale też wiele unikalnych zdjęć z tamtego okresu. Jest to prawdziwa perełka dla każdego kibica naszego klubu. Cena albumu to 49 złotych. Liczba sztuk limitowana. Sprzedaż rozpocznie się już w trakcie niedzielnego spotkania z Lechem Poznań na Stadionie Miejskim, a od poniedziałku w Jaga Fan Shopie i przez internet.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00