AktualnościGrzyb: Gdybyśmy nie wierzyli w tytuł, to dalibyśmy sobie spokój

Grzyb: Gdybyśmy nie wierzyli w tytuł, to dalibyśmy sobie spokój

– Gdybyśmy nie wierzyli, to dalibyśmy sobie spokój. Gdy jest realna szansa, to trzeba próbować. Niezależnie od tego, jakim wynikiem skończy się mecz w Warszawie, my gramy o swoje, bo chcemy godnie pożegnać się z naszymi kibicami oraz sami dla siebie w dobrych nastrojach zakończyć ten sezon – mówi przed meczem z Lechem Poznań Rafał Grzyb.

– Po części wszystko jest w naszych nogach i rękach, bo przy naszym zwycięstwie będziemy pewni minimum drugiego miejsca. Każdy walczy o swoje i dawno nie było tak, aby na finiszu o mistrzostwo walczyły aż cztery drużyny. Liga w tym sezonie jest na pewno bardzo ciekawa do ostatniej kolejki, aczkolwiek dla nas to nie jest najbardziej komfortowa sytuacja, ale ta presja związana z walką o najwyższe cele jest raczej pozytywna. Mam nadzieję, że to wszystko zakończy się dla nas szczęśliwie – dodawał kapitan Jagiellonii, który spodziewa się w niedzielne popołudnie wielkich emocji.

– Ostatnia kolejka może sprawić, że ta czołówka tabeli wywróci się o 180 stopni. Na pewno jest ciekawie. Widać było, że żaden z tych zespołów nie odpuszcza. Każdy będzie walczyć do końca i nie jest powiedziane, że Lechia w Warszawie nie jest w stanie zapunktować. U nas wynik też może być różny, ale wierzymy w to, że jesteśmy w stanie ograć Lecha i ucieszyć naszych kibiców, którzy przez cały sezon byli dla nas wsparciem – tłumaczył Grzyb, nie ukrywając, że niedzielne spotkanie może być dla wielu najważniejszym pojedynkiem w karierze.

– Ten mecz może być dla mnie najważniejszym w karierze, ale to okaże się dopiero po końcowym gwizdku. Każdy z nas myśli o tym, żeby przede wszystkim wygrać z Lechem, a to, co stanie się w Warszawie, jest na dalszym planie. Nastawiamy się na ciężki pojedynek, bo Lech też ma swoje szanse na końcowy triumf. Pewne jest, że nikt z tej czwórki nie odpuści i każdy będzie do końca walczył o swoje – zakończył doświadczony pomocnik Jagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00