AktualnościIII liga: Chwila prawdy

III liga: Chwila prawdy

W środę zostanie rozegrana ostatnia, 34. kolejka III ligi. Wciąż niepewni utrzymania na tym szczeblu rozgrywek są rezerwy Jagiellonii, które zmierzą się na wyjeździe z Huraganem Wołomin.

Przed ostatnią kolejką w walce o utrzymanie w III lidze pewne jest to, że cztery zespoły już zostały zdegradowane. Są to Concordia Elbląg, Huragan Wołomin, Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Motor Lubawa. Ze względu na spadek z II ligi Polonii Warszawa i Olimpii Zambrów, taki sam los czeka też piąty najsłabszy zespół, którym obecnie jest Ursus Warszawa. Zespół ze stolicy jednak, dzięki wygranej w ostatniej kolejce w Białymstoku, ma tylko punkt straty do Żółto-Czerwonych i dwa oczka mniej od MKS Ełk. To te trzy drużyny pozostały w grze o uniknięcie czternastej, spadkowej lokaty.

Podczas gdy Jaga wybiera się do Wołomina, MKS Ełk zagra na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa, a Ursus podejmie wciąż walczący o awans do II ligi ŁKS Łódź. Co musi się stać, aby Jagiellonia się utrzymała? Taką gwarancję Żółto-Czerwonym daje jedynie wygrana z Huraganem. W przeciwnym razie trzeba będzie czekać na wieści z innych boisk. W razie remisu Jagiellończycy będą musieli liczyć na brak zwycięstwa Ursusa nad ŁKS lub porażkę MKS Ełk w meczu z Legią II. W przypadku porażki Żółto-Czerwonych uratuje tylko zwycięstwo Łódzkiego Klubu Sportowego w Warszawie.

Piłkarze Dariusza Bayera na dobrą sprawę już w tym momencie mogli być pewni swojego utrzymania. W sobotnim meczu z Ursusem Warszawa (0:1) już remis dawał im gwarancję pozostania na obecnym szczeblu rozgrywek na kolejny sezon. Niestety, Żółto-Czerwoni stracili decydującego gola w samej końcówce, gdy w 89. minucie gry do bramki Krzysztofa Karpieszuka trafił Przemysław Sztybrych. To jedno trafienie sprawiło, że Jagiellończycy w środę tylko w przypadku zwycięstwa w Wołominie będą pewni pozostania w lidze.

Rywal Jagi, Huragan Wołomin, to drużyna, która zajmuje w ligowej tabeli szesnaste miejsce, a jej los od wielu kolejek jest przesądzony. Mimo to, zespół z Wołomina w końcówce sezonu gra bardzo ambitnie. W ostatnich trzech kolejkach zdobył sześć punktów, m.in. znacznie utrudniając zadanie utrzymania Ursusowi Warszawa. W pierwszym meczu z rezerwami Jagi, który odbył się jesienią w Białymstoku, lepsi okazali się Żółto-Czerwoni, którzy wygrali 2:0 po bramkach Jonatana Strausa oraz Macieja Górskiego.

Środowy mecz 34. kolejki III ligi pomiędzy Huraganem Wołomin a Jagiellonią Białystok rozpocznie się o godzinie 17:00. W miarę możliwości o wyniku będziemy na bieżąco informować na klubowym Twitterze – @Jagiellonia1920.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00