AktualnościIII liga: Kuriozalny spadek rezerw

III liga: Kuriozalny spadek rezerw

Rezerwy Jagiellonii przegrały na wyjeździe z Huraganem Wołomin 4:5 w meczu ostatniej kolejki III ligi. Taki wynik przy wygranej Ursusa Warszawa z ŁKS Łódź oznacza, że piłkarze Dariusza Bayera spadli do IV ligi.

Przed ostatnią serią gier drugi zespół Jagiellonii miał punkt przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Ursusem Warszawa. Zawodnicy Dariusza Bayera musieli więc w meczu z Huraganem Wołomin albo wygrać, albo osiągnąć nie gorszy rezultat niż Ursus Warszawa w rozgrywanym równolegle starciu z Łódzkim Klubem Sportowym.

Żółto-Czerwoni bardzo dobrze weszli w mecz rozgrywany w Wołominie. Już w dziewiątej minucie gry pierwszego gola dla Jagi strzelił Mateusz Ostaszewski, który też w 34. minucie podwyższył wynik na 2:0. Taki rezultat utrzymywał się do przerwy, a tuż przed upływem godziny gry trzeciego gola dołożył Emil Gajko i wszystko wskazywało na to, że Jagiellończycy nie będą mieli większego problemu z utrzymaniem się w III lidze.

Od 70. minuty gry na boisku zaczęły się jednak dziać rzeczy niespotykane. Najpierw gola na 1:3 dla Huragana strzelił Daiji Kimura, a dosłownie w kolejnej akcji ten sam Japończyk uzyskał dla gospodarzy bramkę kontaktową. Przy prowadzeniu Ursusa w meczu z ŁKS-em 2:1, tylko zwycięstwo dawało Żółto-Czerwonym utrzymanie, tymczasem w 84. minucie gry swojego hattricka w zaledwie kwadrans skompletował Kimura i było 3:3.

Jagiellończycy zdołali odpowiedzieć za sprawą Matuesza Ostaszewskiego. 19-letni pomocnik w 88. minucie ponownie wyprowadził Jagę na prowadzenie, tym razem 4:3, ale i tej przewagi podopiecznym Dariusza Bayera nie udało się obronić. Mateusz Lewicki i Przemysław Górski w doliczonym czasie gry przesądzili o wygranej Huragan 5:4 i spadku Żółto-Czerwonych do IV ligi. Wszystko dlatego, że Ursus Warszawa pokonał Łódzki Klub Sportowy 2:1.

Wyniki ostatniej kolejki sprawiły, że do II ligi awansował Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Oprócz jagiellońskich rezerw już wcześniej zdegradowane zostały drużyny Concordii Elbląg, Huragana Wołomin, Ruchu Wysokie Mazowieckie i Motoru Lubawa.

III liga – 34. kolejka:
Huragan Wołomin – Jagiellonia II Białystok 5:4 (0:2)

Bramki: Kimura 70’, 72’, 84’, Lewicki 90’, Górski 90’+ – Ostaszewski 9’, 34’, 88’, Gajko 58’.

Jagiellonia II: Karpieszuk – Kondraciuk, Kiczuk, Radecki, Pigiel – Łupinski, Polkowski, Ostaszewski – Giełażyn, Gajko (Prolejko), Wołczyński (Kaczmarczyk).