AktualnościIreneusz Mamrot trenerem Jagiellonii!

Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii!

Ireneusz Mamrot został w środę nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. 46-letni trener podpisał z naszym klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Witamy w Jagiellonii!

– Przyjście do Jagiellonii jest dla mnie dużym wyzwaniem. Takich propozycji po prostu nie można odrzucać. Przyjechałem tu z dużą radością, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego, jakie są tu oczekiwania – mówił po zawarciu umowy nowy trener Żółto-Czerwonych.

Ireneusz Mamrot siedem ostatnich sezonów spędził w Chrobrym Głogów, w którym pracował od stycznia 2011 roku. W tym czasie zdołał awansować z III ligi na zaplecze Ekstraklasy, gdzie Chrobry występuje nieprzerwanie od trzech lat. W tym czasie, w I lidze zespół z Dolnego Śląska, mimo skromnych warunków finansowych, bez większego trudu plasował się w środku ligowej tabeli. W sezonie 2014/15 zajął jedenaste, rok później szóste, a ostatnio dwunaste miejsce w końcowej klasyfikacji.

Pod wodzą Mamrota Chrobry w I lidze wyróżniał się pełnym zaangażowania oraz przyjemnym dla oka ofensywnym stylem gry. Drużyna przez trzy sezony w 102 meczach zanotowała 36 zwycięstw, 27 remisów oraz 39 porażek, zdobywając przy tym 135 punktów (śr. 1,32 na mecz), strzelając 138 goli (śr. 1,35 na mecz) oraz tracąc ich 128 (śr. 1,25 na mecz).

Wraz z trenerem Mamrotem do Jagiellonii przybyli również jego nowi członkowie sztabu szkoleniowego – asystent Adrian Siemieniec (ostatnio Chrobry Głogów) oraz trener bramkarzy Paweł Primel (ostatnio Wisła Kraków).

Trenerze, witamy w Jagiellonii i życzymy wielu sukcesów w naszym klubie!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00