AktualnościEuro U-21: Remis Polski, 90 minut Frankowskiego

Euro U-21: Remis Polski, 90 minut Frankowskiego

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała ze Szwecją 2:2 w swoim drugim meczu na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Pełne 90 minut w tym spotkaniu rozegrał skrzydłowy Jagiellonii, Przemysław Frankowski.

Podobnie jak trzy dni temu ze Słowacją, tak i dziś podopieczni Marcina Dorny rozpoczęli mecz w Lublinie znakomicie. Już w 6. minucie po akcji Dawida Kownackiego bramkę zdobył Łukasz Moneta. Jednakże jeszcze w pierwszej części gry Szwedzi zdołali odwrócić wynik pojedynku. Do wyrównania doprowadził Carlos Strandberg, a kilka minut później drugiego gola dołożył Jacob Larsson.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni próbowali strzelić bramkę wyrównującą i udało im się to już w 90. minucie gry, gdy w polu karnym sfaulowany został Krzysztof Piątek, a z jedenastu metrów celnym strzałem popisał się Dawid Kownacki. Remis 2:2 oznacza, że Polacy wciąż mają matematyczne szanse na awans do półfinału. Aby tak się stało, muszą w czwartek w Kielcach ograć Anglię, a Słowacja musi zremisować ze Szwecją.