AktualnościŻółto-Czerwoni wyjechali do Grodziska

Żółto-Czerwoni wyjechali do Grodziska

W poniedziałek po treningu piłkarze Jagiellonii Białystok wyjechali na tygodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Trener Ireneusz Mamrot zdecydował się zabrać na ten obóz 24 zawodników.

Żółto-Czerwoni do Grodziska dotrą dziś wieczorem i będą przebywać tam do 26 czerwca. Przez ten czas będą trenować dwa razy dziennie na miejscowych obiektach, a także rozegrają dwa mecze sparingowe. We wtorek w Opalenicy ich rywalem będzie wicemistrz Cypru AEK Larnaka, a dwa dni później, już w samym Grodzisku, nasi zawodnicy zmierzą się z beniaminkiem III ligi – Stilonem Gorzów.

Decyzją sztabu szkoleniowego z trenerem Ireneuszem Mamrotem na czele, do Grodziska Wielkopolskiego pojechało 24 zawodników. W tej grupie znaleźli się dwaj nowi piłkarze – pozyskany z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza Brazylijczyk Guilherme Sitya oraz wracający z wypożyczenia do Piasta Gliwice Łukasz Sekulski.

W kadrze na obóz nie ma przede wszystkim Przemysława Frankowskiego i Luki Gugeszaszwilego, którzy są na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Frankowski wraz z kadrą U-21 bierze udział w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej, z kolei Gugeszaszwili będzie bronił bramki reprezentacji Gruzji do lat 19 na lipcowym Euro, które odbędzie się w jego ojczyźnie.

We wtorek do drużyny może dołączyć Konstantin Vassiljev. Estoński pomocnik Jagi, którego kontrakt z Żółto-Czerwonymi wygasa z końcem miesiąca, ma na ten dzień zaplanowaną rozmowę z zarządem na temat nowej umowy, od której będzie zależało jego pozostanie w stolicy Podlasia.

Ze względów zdrowotnych w Białymstoku zostali Karol Mackiewicz i Marek Wasiluk. Mackiewicz na ostatnich treningach tylko przez część zajęć ćwiczył z zespołem, a przez resztę czasu trenował indywidualnie i nie jest jeszcze gotowy do pracy na obozie przygotowawczym. W związku z tym przez najbliższy tydzień ma indywidualnie dojść do jak najlepszej formy. Z kolei Wasiluk przechodzi żmudną rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie.

Kadra Żółto-Czerwonych na obóz w Grodzisku Wielkopolskim:

Bramkarze: Marian Kelemen, Hubert Gostomski, Damian Węglarz

Obrońcy: Ziggy Gordon, Łukasz Burliga, Guilherme, Gutieri Tomelin, Ivan Runje, Dawid Szymonowicz, Luka Asatiani, Piotr Tomasik.

Pomocnicy: Jacek Góralski, Taras Romanczuk, Dmytro Chomczenowski, Arvydas Novikovas, Przemysław Mystkowski, Rafał Grzyb, Damian Szymański, Dawid Polkowski.

Napastnicy: Fiodor Cernych, Cillian Sheridan, Patryk Klimala, Karol Świderski, Łukasz Sekulski.

Sztab szkoleniowy: Ireneusz Mamrot (I trener), Adrian Siemieniec (II trener), Dariusz Jurczak (asystent trenera), Paweł Primel (trener bramkarzy), Arkadiusz Szczęsny (kierownik drużyny), Marcin Piechowski (fizjoterapeuta), Jarosław Ołdakowski (fizjoterapeuta).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00