AktualnościMamrot: To był pożyteczny sprawdzian

Mamrot: To był pożyteczny sprawdzian

– Rozegraliśmy ten sparing, ponieważ chcieliśmy lepiej poznać tę drużynę. Poprzedniemu sztabowi szkoleniowemu być może wystarczyłby jeden mecz, ale my chcieliśmy jeszcze bardziej popracować nad niektórymi schematami, dlatego szukaliśmy przeciwnika. Akurat Stilon wyraził zgodę, dlatego ta potyczka się odbyła – wyjaśnia trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.

Pomimo wysokiej wygranej szkoleniowiec miał zastrzeżenia do postawy drużyny. – Szczególnie w pierwszych minutach nie wyglądało to tak, jak sobie zakładaliśmy. Myślę, że trochę zaskoczył nas Stilon, który wyszedł bez kompleksów i na początku nie bał się atakować. Chwała za taką postawę naszym rywalom. Do pierwszej bramki nasza gra była bardzo szarpana, ale później osiągaliśmy coraz większą przewagę. Po przerwie dominowaliśmy już bez żadnego „ale” – podsumował trener.

Podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim Jaga rozegrała dwa sparingi. – Akurat drugi mecz udało się nam zorganizować ze Stilonem. Szukaliśmy sparingpartnera, ale większość drużyn miała już poplanowane spotkania. Ostatecznie zgodę wyraziła drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego. My cały czas poznajemy tę drużynę, dlatego potrzebowaliśmy drugiego meczu, aby przyjrzeć się chłopakom, przećwiczyć pewne schematy. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian, który poddamy głębokiej analizie – podkreśla opiekun „Żółto-Czerwonych”.

W spotkaniu ze Stilonem formą strzelecką błysnął Jacek Góralski. – Szczególnie drugi gol mógł się podobać, kiedy „Góral” zachował się jak rasowy napastnik. Mam tylko nadzieję, że nie wystrzelał się przed sezonem – zakończył Ireneusz Mamrot.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00