AktualnościOstatni sprawdzian przed Ligą Europy

Ostatni sprawdzian przed Ligą Europy

W czwartek o godzinie 18:00 piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają drugi i ostatni sparing przed rozpoczęciem rywalizacji w Lidze Europy. Podopieczni Ireneusza Mamrota zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim ze Stilonem Gorzów.

Na tydzień przed pierwszym spotkaniem z Dinamem Batumi w I rundzie eliminacji Ligi Europy Żółto-Czerwoni będą mieli swój ostatni sprawdzian przed inauguracją nowego sezonu. W pierwszym sparingu rozegranym dwa dni wcześniej nasi zawodnicy ulegli wicemistrzowi Cypru – AEK Larnaka 0:1.

– W dzisiejszym meczu chciałem się przyjrzeć wszystkim zawodnikom. W trakcie ostatnich treningów pracowaliśmy nad pewnymi elementami, na których się dzisiaj skupiliśmy. Nie szukałem dzisiaj optymalnego składu, wszyscy dostali swoją szansę. Mam spory materiał do analizy, bo zobaczenie wszystkich z bliska to zupełnie co innego niż oglądanie meczu w telewizji, a wiele tych spotkań obejrzałem. Chciałem przyjrzeć się również tym, co w poprzednim sezonie grali mniej i muszę przyznać, że był to dla mnie bardzo wartościowy sparing, bo graliśmy z mocnym przeciwnikiem – mówił spokojnie po tym spotkaniu trener Ireneusz Mamrot.

–  To nasze pierwsze spotkanie po tych krótkich urlopach. Dopiero przygotowujemy się do tych ważnych meczów, które nas wkrótce czekają. Wiadomo, że byliśmy w jakimś stopniu zmęczeni, ale to normalne, bo teraz ciężko trenujemy. Taktycznie wyglądaliśmy nieźle, staraliśmy się robić to, czego oczekuje od nas trener. Ż pewnością potrzebujemy czasu, żeby te wszystkie elementy wprowadzić do naszej gry, aby to wyglądało naturalnie. Jak na pierwszy mecz, moim zdaniem było okej. Musimy teraz zobaczyć, co robiliśmy źle i dowiedzieć się od trenera, co jeszcze możemy poprawić. Trzeba wyeliminować błędy i w następnym spotkaniu pokazać się z lepszej strony – dodawał z kolei brazylijski obrońca Jagi, Guti.

W czwartek po południu Jaga zagra w Grodzisku Wielkopolskim ze Stilonem Gorzów. Zespół z Gorzowa Wielkopolskiego to beniaminek rozgrywek III ligi, który w poprzednim sezonie IV ligi nie miał sobie równych, zdobywając aż 92 punkty w 34 meczach. Dla drużyny z województwa lubuskiego będzie to ostatni sparing przed sobotnim finałem Pucharu Polski na szczeblu okręgowym z TS Przylep.

Sparingowy mecz Jagiellonia Białystok – Stilon Gorzów zostanie rozegrany w czwartek o 18:00 w Grodzisku Wielkopolskim. Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzimy na klubowym koncie na Twitterze – @Jagiellonia1920.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00