AktualnościO krok od awansu, czyli w prasie o Jadze

O krok od awansu, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasie wszyscy piszą o zwycięstwie Jagiellonii w Lidze Europy. Komentatorzy i dziennikarze zgodnie podkreślają, że Jaga jest o krok od II rundy.

Gazeta Wyborcza
Jaga o krok od II rundy. – Jagiellonia zrobiła pierwszy krok do awansu do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Białostoczanie wygrali w czwartek 1:0 na wyjeździe z Dinamo Batumi. Starcie z ekipą z Batumi było czwartym występem Jagiellonii w europejskich pucharach. Dwa wcześniejsze kończyły się bardzo szybko, bo na pierwszym przeciwniku. Dwa lata temu białostoczanie przebrnęli natomiast dwie rundy. Jak będzie teraz?

Trener zadowolony z wygranej. – Jagiellonia wygrała w czwartek 1:0 na wyjeździe z Dinamo Batumi w pierwszym spotkaniu pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Europy. – Jestem zadowolony ze zwycięstwa, bo jeśli chodzi o wynik, to oprócz akcji bramkowej stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji – mówił po spotkaniu Ireneusz Mamrot, trener białostoczan.

Kurier Poranny
Mamrot nie kombinował. – Ireneusz Mamrot nie dokonał rewolucji w składzie Jagiellonii. Wystawił jedenastkę zbliżoną do tej, na którą stawiał Michał Probierz. Lidera białostoczan, Konstantina Vassiljeva, w Kutaisi miał zastąpić Arvydas Novikovas. Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando Jagiellonii. W 15. minucie Jacek Góralski został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Cillian Sheridan, ale jego intencje wyczuł Anatolij Tymofiejew, broniąc uderzenie Irlandczyka. (…) Po przerwie zawodnicy Jagiellonii szybko znaleźli drogę do bramki gospodarzy. Obsłużony przez Fedora Cernycha piłkę do siatki silnym strzałem w długi róg skierował Sheridan.

Skromna zaliczka z Kutaisi. – Jagiellończycy przywieźli dość skromną zaliczkę, zważywszy na ilość sytuacji strzeleckich, jakie wypracowali sobie podczas całego meczu. Mimo to, na rewanż w Białymstoku powinniśmy oczekiwać ze spokojem, bowiem rywale nie pokazali nic szczególnego i trudno oczekiwać, że w przyszły czwartek przy Słonecznej będą w stanie przeciwstawić się naszej drużynie.

Gazeta Współczesna
Mecz niewykorzystanych szans. – Żółto-czerwoni stworzyli kilka znakomitych sytuacji, wykorzystali tylko jedną z nich. Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot na przedmeczowej konferencji mówił otwarcie, iż przyjechał do Gruzji wygrać i zapewnić już sobie komfortową sytuację przed rewanżem. Żółto-czerwoni rzeczywiście zwyciężyli Dinamo Batumi 1:0 i może nie mają wielce komfortowej sytuacji, ale zaliczka jednej bramki zdobytej na wyjeździe i tak stawia ich w roli faworytów do awansu.

Przegląd Sportowy
Jaga zagrała na swoich warunkach. – Piłkarze i debiutujący w oficjalnym spotkaniu trener Jagi – Ireneusz Mamrot podkreślali, że chcą rozegrać mecz na gościnnym boisku w Kutaisi na swoich warunkach. I tak rzeczywiście było. A cegiełkę, a właściwie cegłę dołożył…Sheridan! Zanim na dobre nie rozkręciła się druga część spotkania jagiellończyk już przyjmował gratulacje od kolegów. Najprzytomniej zachował się w zamieszaniu i z ostrego kąta zaskoczył bramkarza Dinama. Zespół Ireneusza Mamrota nawet na chwilę nie tracił kontroli nad spotkaniem. A 150–osobowa grupa kibiców z Białegostoku mogła tylko troszkę żałować, że do gruzińskiej siatki piłka nie już więcej nie wpadła.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00